утесніть улунський чай володіє багатим смаковим букетом і ароматом. І щоб повністю розкрити всі ці якості, необхідно дотримуватися певні умови при його заварюванні.

При цьому повинен вийти настій персикового кольору з незабутнім солодким ароматом і персиковим післясмаком.

Цей дивовижний напій не дарма вважається одним з найбільш рідкісних і дорогих видів знаменитих китайських улунов, адже його смак незабутній.

Листя для приготування цього чаю збиралися один раз на рік з чотирьох дерев, вік яких перевищує 300 років. Але тепер вдалося отримати від цих дерев життєздатні живці, і кущів на сьогоднішній день стало значно більше.

Так Хун Пао не тільки нормалізує обмінні процеси в організмі, але і підвищує тонус і є джерелом енергії.

Як заварювати чай Да Хун Пао

Розглянемо, як же проходить традиційне заварювання цього неймовірного напою:

 • Особливу увагу слід приділити вибору чаю, адже тільки якщо продукт дійсно високої якості, вийде справжній китайський напій. При виборі поганого чаю, незалежно від дотримання всіх вказівок щодо заварювання, смак чаю буде істотно відрізнятися.
 • Для правильного приготування напою необхідно, щоб температура чайника була в межах 90 градусів. Чи не потрібно використовувати крутий окріп, досить вимкнути чайник при появі перших бульбашок. Вода повинна бути відфільтрована або ж відстояна, не рекомендується використовувати звичайну воду з-під крана. Це призведе до втрати не тільки дивовижного аромату напою, а й більшості смакових якостей, тому що в ній міститься величезна кількість всіляких домішок.
 • Перед заварюванням необхідно обов'язково обполоснути чайник і чашки окропом, це не тільки прогріє посуд, але і знищить всі мікроби. Так як від перепаду температури напій може втратити свої корисні властивості.
 • Чай насипається в спеціальний заварник, причому поламані листочки необхідно покласти на саме дно посуду, а цілі листочки - зверху. Завдяки цьому порядку найдрібніші листочки дадуть максимально насичений завар, а не виллються швидко. Розраховувати кількість заварки слід із загального числа людей, на одну людину рекомендується одна чайна ложка заварки.

Чай да хун пао можна заварювати кілька разів:

 • Нульова заварка - вона призначена для очищення та підготовки чайних листочків. Для цього необхідно заварювати їх гарячою водою, і через півтори хвилини повністю злити всю воду до останньої краплі, щоб напій навіть не встиг заваритися. Це допоможе прогріти і промити чайне листя.
 • Перша заварка - ви вперше почуєте незрівняний аромат да хун пао, тут розкриваються його перші нотки, насолоджуйтеся кожним моментом. Заповніть чайник водою, температура якої не перевищує 90 градусів, і заварюйте напій протягом однієї хвилини.


  Після цього не поспішаючи розлийте по піалах, не варто пити його з великих кухлів, так ви не зможете повністю насолодитися його смаковими якостями.

 • Друга заварка - готується аналогічно першій, вода використовується такий ж температури, і час настоювання близько однієї хвилини. Можна трохи коригувати тривалість заварювання під свій смак, якщо збільшити час - напій буде міцніше, зменшити - трохи слабше. Головне заварювати, дотримуючись пропорції - 7 грам заварки на 100 мл води, інакше напій буде терпким і несмачним.
 • Третя заварка - передбачає розкриття всіх ароматів і смакових якостей напою. Заварюється точно так само, але смак напою стає ще вишуканіше.
 • Четверта заварка і всі наступні . Це напій можна заварювати близько семи-восьми разів, але знову ж таки, якщо вам здасться, що він став трохи слабкіше - спробуйте збільшити час заварювання. Дійте відповідно до своїх вимог і бажанням. Якщо ви вирішили що чай вже віддав всі свої смакові якість і аромат, значить потрібно припинити його заварювати і замінити заварку. Також краще використовувати нову заварку, якщо попередня простояла без води близько години, інакше напій буде не таким смачним.

Заварювання напою в гайвань

Гайван в перекладі з китайської означає "чашка з кришкою". Цей посуд здавна застосовується в Китаї для заварювання чаю. Гайван може бути скляним, глиняним, але найбільш популярний фарфоровий Гайван.

Заварювання да хун пао в гайвань відбувається наступним чином:

 • Наповнити окропом Гайван , щоб посуд максимально прогрілася. Також можна обполоснути гарячою водою чашки.
 • Заповнити посуд на чверть сухим чаєм. Міцність напою регулюється тривалістю настоювання.
 • Залити заварку окропом і залишити на 30 секунд. Потім вилити всю воду, вона не п'ється.
 • Після другого і третього заварювання напій розливається практично разу, після закінчення 5 секунд.
 • Починаючи з четвертого заварювання можна регулювати час настоювання, при необхідності збільшивши його до 30 секунд.
 • При зникненні смаку та аромату напою необхідно припинити його заварювати і замінити заварку нової.

Заварювання напою в глиняному чайнику

Заварювання цього чаю - ціле мистецтво, а якщо готувати його в глиняному чайнику, то необхідно приділити цьому процесу особливу увагу.

 • Обсяг глиняного чайника повинен бути невеликим, в межах 150-300 мл.
 • Перш ніж приступити до приготування напою, необхідно прогріти чайник і чашки окропом.
 • Далі слід засипати чайне листя в чайник і трохи його струсити.
 • Бажано для розливу напою застосовувати другий чайник під назвою чахай.
 • Розливайте напій плавно, а після чаювання можна розглянути чайні листочки, це допоможе навчитися розбиратися в якості напою.