М'ясо вважається цінним джерелом білка, амінокислот і інших корисних речовин, які насичують організм необхідною енергією, надають людині сили і бадьорість. Повна відмова від вживання даного продукту загрожує серйозними і часом необоротними наслідками для людського здоров'я.

Однак і зловживати ним не варто, оскільки надлишок м'яса - це і зростання поганого холестерину, і закупорка судин, і безліч інших проблем медичного характеру.

Дієтологи вважають найбільш правильним варіантом харчування чергування вживання м'яса і продуктів, які ні в чому не поступаються йому за поживними властивостями. Що ж це за диво-замінники?

Кращою альтернативою м'ясу фахівці називають наступні харчові елементи:

1. Гриби

Мають високою харчовою цінністю для організму людини, містять велику кількість білка.


Оскільки гриби досить-таки важко засвоюються в шлунково-кишковій системі, рекомендована частота їх використання в меню складає два-три рази на тиждень.

2. Мед

Цей цінне джерело енергії заохочується до вживання як в якості самостійної одиниці, так і у вигляді добавки до чаю, кави, соків, каш та іншим продуктам харчування.

3. Сухофрукти

Особливе місце в даній категорії займають чорнослив, курага, інжир, родзинки і фініки. Вони містять грубі харчові волокна, а також збалансоване число необхідних організму вітамінів і мікроелементів.

4. Натуральні йогурти та соєве молоко

5. Вітаміни В12

Єдиний вітамін, який не синтезується ні рослинами, ні тваринами, тому виробляється промисловим способом. Дефіцит даної речовини в організмі загрожує анемією, перевтомою, тахікардією, зниженням уваги, депресією.