Не більше 5% жителів нашої країни знають свій рівень холестерину в крові. У країнах Європи ця цифра сягає 80%. В результаті такого ставлення до свого здоров'я і підвищується ризик розвитку інфарктних і інсультних станів, що ув'язується з високим рівнем летальності від захворювань серцево-судинної системи.

При підвищенні рівня холестерину, кров містить велику кількість субстанції, яка пов'язана з жировими клітинами. Холестерин в надлишку може осідати на стінках судин, що призводить до їх закупорці, а, отже, скорочується потік крові до органів і тканин, і в результаті недостатності кисню і поживних речовин розвивається ішемія цих органів.

Щоб запобігти цьому, необхідно підвищити рівень "хорошого" холестерину, і знизити показники "поганого" холестерину в крові.

Поліпшення ліпідного складу крові

Для поліпшення ліпідного складу крові та зміцнення здоров'я фахівці рекомендують дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Приймайте коензим Q10 і жири Омега-3. Фахівці рекомендують щодня вживати риб'ячий жир у вигляді добавок. Це допоможе підвищити рівень "хорошого" холестерину і знизити "поганий" холестерин, а також нормалізувати показники С-реактивного білка.
 • Їжте більше лосося і сардин, так як вони містять велику кількість корисних жирних кислот Омега -3 при мінімальному вмісті ртуті. Червоний лосось містить особливу речовину під назвою астаксантин, яке являє собою потужний антиоксидант, однак цей вид риби досить важко піддається розведенню. Ризик розвитку депресивних станів і артритів також знижує вживання в їжу жирних сортів риби, але тільки не в смаженому вигляді, краще готувати її на пару.
 • Якщо приймати регулярно Q10 в дозуванні 90 мг, можна підвищити рівень незамінних жирних кислот класу омега-3.
 • Вживайте більше горіхів, оливкової олії і авокадо. Саме ці види продуктів містять велику кількість фитостеринов, які ще називають стеролами рослинного походження. Ці речовини сприяють стабілізації рівня холестерину в сироватці. Крім того фітостерини можна використовувати як біологічну добавку.
 • Авокадо містять особливий вид фитостеринов під назвою бета-ситостерин. Фахівці рекомендують щодня з'їдати по половині авокадо, і через три тижні рівень холестерину в крові знизиться від 8% і вище. Більше того цей продукт сприяє підвищенню "хорошого" холестерину на 15%, до того ж це знизить рівень тригліцеридів. Згідно з даними одного наукового дослідження, рівень "поганого" холестерину знизився до 22%. У семи столових ложках авокадо (100 гр.) Міститься до 76 гр. бета-ситостерину.
 • Також високим вмістом фітостеринів відрізняються висівки коричневого рису, зародки пшениці і кунжут, вони містять близько 400 мг, насіння і фісташки містять приблизно 300 мг цієї речовини, а насіння гарбуза, мигдаль, лляне насіння і насіння від 200 до 265 мг. Згідно з даними наукових досліджень, 56 грам мигдалю на добу знижує "поганий" холестерин до 7%, підвищуючи при цьому рівень "хорошого" до 6%.
 • Дуже ефективно при гіперхолестеринемії оливкова олія, адже одна столова ложка його містить не менше 22 мг фитостеринов, це сприяє зниженню холестерину на 18% без застосування ліків. Більш того, оливкова олія має властивість розслаблювати ендотелій кровоносних судин і знижує запальний процес. Було доведено, що оливкова олія здатна підвищити рівень "хорошого" холестерину на 7%, і це при вживанні продуктів з підвищеним глікемічним індексом. Також ефективно при високому холестерин масло виноградних кісточок і рисових висівок.
 • Повністю виключити з раціону трансжири, які містяться в кремах, вершках, маргарині, попкорн, смажених стравах і в продуктах швидкого приготування. Трансжири складаються з "поганого" холестерину, і сприяють не тільки зниженню рівня "хорошого" холестерину, але також і розвитку серйозних, небезпечних для життя захворювань.
 • Згідно з даними наукових досліджень, при зменшенні калорійності споживаної їжі хоча б на 1% за рахунок трансжирів, істотно знизиться ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. Тобто якщо на кожні 1000 калорій їжі обмежити себе в 10 калоріях трансжирів, можна домогтися неймовірного результату. Слід пам'ятати, що навіть незначна кількість трансжирів може призвести до діабету, а також підвищити ризик розвитку інфарктних і інсультних станів. Тому, якщо на етикетці продукту є напис - не містить трансжирів, це ще не виключає вміст цієї речовини в продукті. У такому продукті може міститися до 0.5 грамів трансжирів.
 • Вживайте продукти, багаті магнієм, а саме соєві боби, пшеничні паростки, гарбузове насіння, лосось і цільнозернові продукти. Якщо в організмі занадто мало магнію, то втрачається здатність клітин ендотелію, які покривають судини зсередини, відштовхувати гідрогенізовані жири.


  Більше половини жителів нашої країни страждають недоліком магнію в організмі.

 • Магній сприяє розслабленню м'язових волокон, а також бере участь у відновленні пошкоджених клітин, стабілізує артеріальний тиск крові, допомагає засвоювати кальцій, а також зменшує частоту мігренозних нападів наполовину. Згідно з даними одного з проведених досліджень, магній володіє дією, схожим з дією лікарського статина, тобто знижує "поганий" холестерин, в той же час, підвищуючи рівень "хорошого" холестерину. Щоб заповнити недолік магнію в організмі, необхідно в достатній кількості вживати продукти, що містять цей мікроелемент.
 • Поменше вживайте солодке. При зменшенні глікемічного індексу вживаних продуктів, за один тиждень можна підвищити рівень " хорошого "холестерину більш ніж на 6%. Також регулярні скачки цукру в крові збільшують гликозилирование (клейкість) червоних кров'яних клітин.
 • Чим більше розчинної рослинної клітковини, тим краще. Їжте такі продукти, як вівсяні висівки, овес, висівки коричневого рису, бобові, горох, сочевиця, а також лляне насіння. Крім того, розчинна клітковина міститься у великій кількості в баклажанах. Якщо щодня приймати по 100 грам вівсяних висівок в день на сніданок, холестерин в крові може знизитися від 14% і більше без застосування будь-яких ліків. У цих же продуктах міститься особлива рослинна клітковина, яка не перетравлюється, але бере участь у бродильних процесах в товстій кишці, і є їжею для корисних бактерій організму. Їх дія аналогічно пребіотиків, наприклад інуліну, який також сприяє зниженню жирових відкладень в печінці і зменшує кількість триацилгліцеридів в сироватці крові. Ці речовини можуть знизити рівень холестерину в крові до 25%.
 • Їжте продукти, багаті вітаміном Д. Цей вітамін відіграє величезну роль в організмі людини, він надзвичайно важливий. Один стакан молока містить близько 100 МО вітаміну Д. А під прямими сонячними променями без використання сонцезахисного крему на шкірі може вироблятися до 20 тис. МО вітаміну Д. Згідно з останніми даними наукових досліджень, щоденний прийом близько 500МЕ цього вітаміну істотно знизив ризик розвитку багатьох захворювань серцево-судинної системи, а також значно зменшив рівень холестерину в крові. Однак надлишок вітаміну Д протипоказаний при саркоїдозі, захворюваннях печінки, паращитовидной залози та нирок.
 • Більше червоних, фіолетових і синіх фруктів. Чи здатні істотно підвищити рівень "корисного" холестерину, і, відповідно , стабілізувати рівень "поганого" холестерину такі фрукти і ягоди, як гранат, чорниця, червоний виноград, журавлина, малина, чорна смородина, полуниця та інші. Також позитивно впливає на жировий склад крові нефільтроване оливкова олія. Якщо щодня з'їдати близько 100-150 гр. цих ягід, можна на 5% підвищити показники "хорошого" холестерину за 6-8 тижнів, а через місяць і зовсім на 10%. Щоденне вживання журавлинного соку допоможе знизити ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи до 40%.
 • Проте не рекомендується вживати червоне вино як засіб для стабілізації холестерину в крові, навіть незважаючи на його позитивний ефект, оскільки воно сприяє підвищенню артеріального тиску , звикання, захворювань нирок і печінки, а також може призвести до нещасних випадків.
 • Гіркий шоколад, сік капусти, екстракт куркуми, каркаде містять у своєму складі нікотинову кислоту або ніацин. Дія цього вітаміну направлено на переміщення кальцію, який міститься в атеросклеротичних бляшках, прикріплених до судинної стінки, в кісткову тканину. Також це допоможе не тільки стабілізувати холестерин в крові, але також зменшити ризик розвитку ракових захворювань.
 • Фізичне навантаження, зокрема дозована, стабілізує холестерин в крові без ліків, знімає запальний процес, сприятливо впливає на рівень цукру в крові, а також попереджає стресові ситуації. Близько 130 хвилин піших прогулів на тиждень сприяє зниженню розвитку різних захворювань серцево-судинної системи більш ніж на 50% і попередження підвищення холестерину в крові.
 • Також позитивно впливають на здоров'я людини відпочинок і сміх. У хворих, які страждають серцевою недостатністю і депресивними розладами, за даними наукових досліджень, за 5 років смертність виявилося більш ніж на 40% вище, ніж у людей без депресії. Сміх стабілізує артеріальний тиск, зменшує викид стресових гормонів і значно покращує кровопостачання органів і тканин.

Якщо надмірно знизити рівень холестерину в крові, то підвищиться ризик розвитку депресивних і агресивних станів, а також можливе крововилив у головний мозок.