Для того щоб зменшити частоту судом, необхідно внести в щоденний розпорядок дня невеликі коректування.

1. Судоми ніг відбуваються при одночасному скороченні декількох певних м'язів. В результаті цього настає раптовий біль, яка може бути досить інтенсивною. На щастя більшість судом тривають не довше декількох секунд або хвилин, але в рідкісних випадках вони можуть тривати більшу кількість часу. Часто такі раптові болі відбуваються в нічний час, тим самим викликаючи порушення сну. Часом, для того щоб зменшити ймовірність появи судом, необхідно лише споживати більше вологи і зайнятися коригуванням ваги.

2. Не забувайте про те, що якщо організм недостатньо забезпечений вологою, ймовірність судом підвищується. Якщо більшість судом відбувається у вас ночами, то можете випити склянку води за годину до того, як будете лягати спати. Дуже важливо, щоб під час фізичних тренувань ви неодноразово пили воду. Приблизно 4 - 5 разів за час фізичного навантаження.

3. Судоми також можуть утворюватися після того, як ви внесли в свою звичайну програму тренування якісь корективи. Можливо, ви додали нові вправи, спрямовані на тренування м'язів ніг, або збільшили число повторень вже наявних вправ. Для того, щоб навчитися правильно розподіляти навантаження на ноги, проконсультуйтеся у фахівця.

4. Якщо ви збільшуєте навантаження або починаєте нову програму тренувань, не забувайте про вправи на розтяжку м'язів. Це дуже важливий аспект будь-яких тренувань. Не перестарайтеся з розтяжкою - виконуйте її поступово, дуже повільно збільшуючи навантаження. Тут буде доречна приказка "Москва не відразу будувалася".


Фізичні тренування завжди повинні починатися з розігріву і розтягування м'язів.

5. Зверніть увагу на вашу взуття. Якщо ви часто носите туфлі на підборах - це може негативно позначитися на вашому самопочутті в цілому, і посилити ймовірність появи судом в ногах. Намагайтеся носити зручне взуття, яка не створюють напруження в певній частині ноги або спини.

6. Судоми можуть бути пов'язані з нестачею калію в організмі. Для підвищення його рівня спочатку проконсультуйтеся з лікарем. Самостійно підвищити вміст калію можна, вживаючи в їжу більше каліесодержащіх продуктів, наприклад, бананів. Так само можна розводити дві чайні ложки яблучного оцту в склянці теплої води.

7. Для того, щоб розслабити м'язи перед сном прийміть гарячий душ. Намагайтеся менше часу проводити стоячи. Для швидкого полегшення спазмів зробіть м'який масаж м'язів руками. Після того, як біль вщух, зробіть теплий компрес або так само допоможе теплий душ. Якщо судоми занадто часті і інтенсивні, порадьтеся з лікарем про можливість усунути спазми за допомогою лікарських препаратів.

Поради та попередження:

• якщо більшу частину дня ви сидите, то час від часу необхідно піднімати ноги над підлогою на 3-5 секунд, потім опустити їх, повторюючи вправу кілька разів;

• протягом дня обов'язково потрібно викроїти хвилинку - іншу, щоб просто витягнути ноги і потримати їх у такому стані;

• ніколи не включайте нові лікувальні добавки в свій раціон без відома лікаря. Особливо якщо ви вже приймаєте якісь препарати;

• часті болючі судоми можуть вказувати на більш серйозні медичні проблеми, які повинні вирішуватися лікарем.