Світ вельми жорстокий, і дитячий - не виняток. Швидше навпаки .. Що робити, якщо вашу дитину дражнять і ображають не вдома?

Різновікові діти-агресори діють по-різному. І якщо конфлікти в дитячому садку і початкових класах можна нейтралізувати силою власного авторитету, то з підлітковими проблемами впорається складніше.

Малюки

На жаль, маленькі чарівні янголята - дітки 3-8 років - бувають дуже агресивні. Вашої дитини в дитячому саду, молодшій школі або на майданчику біля будинку дійсно можуть ображати. Звичайна реакція малюка в такій ситуації - крик і плач. Перш за все, його жах викликають не самі дії інших дітей, а відсутність розуміння - чому вони чинять так? Навчіть дитину правильно реагувати на дражнилки. Але колись - обов'язково поговоріть з батьками "кривдника ". Швидше за все, вони сприймуть інформацію адекватно, і постараються пояснити своїй дитині правила поведінки в суспільстві. Якщо навіть під час розмови дорослі намагаються активно виправдати свою дитину або з обуренням спростувати ваші звинувачення - не біда. З великою ймовірністю, бесіда з дитиною-злюкою таки відбудеться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відучити дитину лаятися матом

А ви, тим часом, проведіть лікнеп зі своїм малюком:
- поясніть дитині, що агресивна поведінка однолітків не означає, що вони його не люблять і вже ніяк чи не свідчить про те, що він якийсь не тако й, поганий, неприємний. Дайте зрозуміти синові або дочці, що злі люди бувають злими без видимої причини, і їх поведінка - наслідок власного поганого характеру, заздрості;
- навчіть своє чадо давати відсіч кривдника м. Але тільки нейтральний, чи не ображає. Ідеально переводити всі нехороші слова на виголошує. Ось як в нашому дитинстві, пам'ятайте: "Кажеш про мене, а схоже на тебе" та інше;
- поясніть, що сльози, крик і бажання лізти в бійку - неправильна реакція на дражливих. Адже той, хто дражнить, тільки цього і чекає! Нехай дитина знає, що кращий вихід - протилежна реакція. Ображає сусід по дитсадівському стільчика, задирака із сусіднього 1 "Б" класу або партнер по грі в пісочниці? Відійди від нього, не реагуючи на провокації. І агресор швидко заспокоїться.

Підлітки

Підліткова агресія - річ куди більш страшна.
Якщо ви - щасливі батьки підлітка, ваша основна задача - уважно спостерігати за своїм чадом. Вчасно помітивши зміни в поведінці сина чи доньки, ви зможете запобігти неприємності і навіть трагедію! Намагайтеся говорити з дитиною, ненав'язливо витягаючи з нього шкільні новини, і вслушивайтесь в інтонації підлітка.


Щось насторожує? Розпитуйте активніше! Явно лякає, а дитина мовчить, як партизан? Зв'язуйтеся з батьками друзів або класним керівником. Якщо не відбувається нічого страшного - звичайні непорозуміння в класі або більш менш нещасна закоханість - не афішує свою активність ь, щоб не травмувати підлітка ще більше. Дійте таємно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як визначити, чи палить ваша дитина: поради бувалих курців
У середовищі підлітків престиж має величезне значення. Реагувати на кпини більш "крутих" однолітків адекватно - складно. Саме тому до всіх "принад" постпубертатний періоду дитину потрібно готувати заздалегідь.

Впевненого в собі людину дражнити і ображати складно. А самооцінка дитини напряму залежить від атмосфери в сім'ї та його ролі в ній. Так що будьте готові до того, що підліток, якого, скільки він себе пам'ятає, лають, змушують, не цінують батьки, стане об'єктом насмішок і знущань однолітків. І дати повноцінну відсіч він не зможе. Любіть своїх дітей і не ображайте їх, не применшуйте їх гідності.
Що ж стосується допомоги дитині, якого дражнять в школі, то, якщо ситуація не вийшла з-під контролю, можна спробувати пояснити дитині основні правила поведінки з кривдниками :
- деякі батьки радять дітям розбиратися з ними активними методами: з'ясувати стосунки безпосередньо, відкрито запитавши, що не влаштовує насмішників. Найчастіше ці "з'ясування" негайно переходять у бійку, в якій не завжди перемагає той, хто правий. Так, з якогось боку це непоганий спосіб - він вчить майбутнього дорослого самостійно справлятися з труднощами. Але він же - вельми небезпечний: жорстокість підлітків не дарма стала "притчею во язицех" і чим може закінчитися така "сміливість" страшно навіть уявити ..
- другий популярний спосіб, який радить більшість психологів, схожий на той, який ми пропонували для малюків: підлітку потрібно пояснити, що повністю щасливий і впевнений у собі людина не стане звертати уваги на недоліки інших, навіть якщо ці недоліки - реальні. Так що проблема дражливих - не він, а .. вони самі. Не варто приймати "дражнилки" близько до серця. Над ними, наприклад, можна .. сміятися (над випадами кривдників, а не над самими агресорами).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 важливих тем для розмови з дочкою

Якщо ж ситуація вас лякає , дитина приходить додому з синцями, часто плаче, замикається в собі, впадає в істерики частіше, ніж звичайний імпульсивний підліток - дійте. І не соромтеся звертати в соціальні служби або навіть в міліцію: здоров'я і життя вашої дитини важливіше думки люблячих плітки оточуючих.