Найперше, що відчувають гості, переступивши поріг вашого будинку, - це запах. У кожного житла є свій власний, неповторний, аромат. І не завжди, на жаль, він буває приємним.

Напевно ви хоча б раз стикалися з ситуацією, коли в будинку (ви це точно знаєте!) Повний порядок, ніде нічого не "завалялося", та все ж позбутися ледве помітного неприємного запаху неможливо. Причин такому явищу може бути кілька - як і шляхів вирішення проблеми.

Погана вентиляція

Нерідко поспіх і недбалість будівельників призводить до того, що шахтна вентиляція не справляється з потоком повітря і не може вчасно забезпечити зміну застояного, використаного повітря на порцію свіжого. Іноді появи неприємного запаху сприяє також надмірно інтенсивне опалення: гаряче повітря застоюється в квартирі.

Якщо ви переконалися, що справа саме в поганій вентиляції, вихід тільки один: вирішувати проблему кардинально, тобто наполягати на ремонті і перебудові шахт вентиляції. Поодинці ви, зрозуміло, з такою справою не впораєтеся, а значить, потрібно діяти спільно з сусідами - вони ж, напевно, теж страждають від поганої вентиляції. А поки суд та діло - намагайтеся частіше провітрювати житло.

Кухонні "аромати"

Зрозуміло, що в кухні кожен день скупчується безліч всіляких харчових відходів, які благополучно осідають в сміттєвому відрі, зазвичай прикритому пластиковим пакетом. Пластик, з якого виготовлений пакет, не має помітного запаху. А ось що потрапили в пакет очищення, недоїдки та інші мало апетитні штуки, перемішуючись і просочуючись вологою, дуже швидко починають "пахнути". Цьому сприяє і підвищена вологість, яка присутня майже в кожній кухні. Майте на увазі, що, якщо на пластиковий пакет потрапляє рідина (навіть чиста вода), він дуже швидко починає видавати різкий хімічний запах. Усе разом створює майже нестерпне "амбре", яке частково ховається за закритими дверцятами.

Висновок: виносити сміття потрібно якомога частіше. Ви скажете: "Ну не бігати ж на смітник кожну годину!" Звичайно, - це надмірність. Якщо ви хочете уберегти своє житло від запахів, що виходять від пакета з відходами, - нагрійте на сковорідці невелику кількість звичайного оцту.


А якщо ви візьмете НЕ оцет, а скоринки лимона, апельсина або мандарина, - і зовсім отримаєте приємний аромат, відмінно гармонує з кухонними обстановкою.

Запаси - це добре, але ...

Ви досі по старій пам'яті купуєте туалетний папір "про запас"? Не треба! Зекономите сущі копійки, а от проблема з'явиться серйозна. Справа в тому, що пухка і м'яка папір має властивість стрімко вбирати всі запахи. Ви і знати не будете, звідки у вашій квартирі цей дивний аромат. А насправді - це ваші 20 рулонів паперу старанно вбирають у себе всі випари і запахи.

Висновок: купуйте не більш 2-3 рулонів, дефіциту на цю продукцію, слава Богу, немає.

У білизняних шафах - повний порядок!

Не забувайте про те, що постільна та інше білизна, складене стопками в шафах, має звичку залежуватися і в результаті купувати не дуже приємний запах.

Щоб цього не сталося, заведіть корисну звичку: складати в шафу виключно чисту білизну, відразу після прання або хімчистки та провітрювання. Однак цього недостатньо. Періодично (хоча б два рази на рік) необхідно витягувати білизну, проводити сухе чищення шафи, провітрювати речі і складати їх назад. Просто чудово, якщо разом з білизною ви покладете в шафку саше - сухі квіти і ароматні трави, зашиті в мішечок.

Ще декілька хитрощів

* Капніть на килимок в передпокої трохи лимонного або апельсинового масла.

* Навесні і влітку запасіться зв'язками сухих польових квітів, такі букетики можна підвішувати під стелею в передпокої, коридорі та кухні.

* Не забувайте користуватися саше - в полотняні мішечки зашейте ароматні трави, в які можна додати майоран, гвоздику, ваніль.

* У вітальні і спальні хорошим рішенням стануть кімнатні квіти - вони виділяють кисень.

* Слідкуйте за тим, щоб у ванній не знаходились вологі рушники.

* Запахи з кухні не повинні проникати у житлові кімнати.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви досягнете того, що ваша квартира буде радувати вас і гостей тільки приємними ароматами.

Bublik..ee