У продуктах харчування, які наповнюють полиці наших супермаркетів, іноді можна зустріти такі харчові добавки, що просто диву даєшся!

Золото
Не дивуйтеся, золото дійсно офіційно входить до складу деяких продуктів харчування. Хоч трапляється це рідко, але іноді на маркуванні можна побачити Е175. Частинки золота в основному додають в спиртні напої. У Німеччині та Польщі є лікер під назвою Goldwasser, так от в цьому лікері плаває безліч дуже дрібних золотих частинок. Оскільки золото в цикл обміну речовин не входить, то воно ніяк на організм людини не впливає.

Віруси
Як то кажуть - клин клином вибивають. Додавати в продукти бактеріофаги, які здатні вбивати хвороботворні бактерії, дозволили в США в 2006 році. Які наслідки може спричинити за собою цей крок поки невідомо, але бактеріофаги вже додають у безліч продуктів, особливо це стосується м'ясних виробів.

Боракс
Речовина під назвою "боракс" використовують у виробництві скла, при лікуванні копит у коней і в якості харчової добавки.


Боракс дуже токсичний і в США його використання в харчових продуктах заборонений, але в інших країнах виробники додають його в продукти. На маркуванні борекс індексується як Е285.

Сигаретний дим
Завдяки суворим законам у багатьох країнах куріння поступово зникає з життя людей. Для тих, хто не може відмовитися від нікотину виробники пропускають сигаретний дим через горілку і бренді. Смак і колір продукту змінюється і на нього є хоч і невеликий, але все-таки попит.

Скатол (скатол 3-метиліндол)
У великій кількості скатол присутній у фекаліях . Його додають в косметичні продукти і в продукти харчування. Хоч сам скатол додають в продукти і технічно чистим, але, тим не менш, його отримують з фекалій. Ми Вас здивуємо - скатол додають в полуничне морозиво, як підсилювач полуничного смаку.