Напевно у вас знайдуться друзі чи знайомі, які лякають вас тим, що від клацання пальцями в старості у вас будуть тремтіти руки.

Можете не бояться, до артриту справа не дійде. Але, тим не менше це шкідлива звичка, тому що ми дестабілізуємо суглоб. А це в свою чергу надалі загрожує всілякими підвивихами, вивихами, защемлення нервів.

У чому ж причина?

Хрускіт в пальцях виникає не від скупчення молочної кислоти і не через нестачу кальцію, і тим більше не від скупчення солі.

Є кілька причин. Перша - суто механічна. Наприклад, ваші суглоби довго перебували в статичному напрузі, тобто, ви довго що-небудь тримали нерухомо. Після цього ви, бажаючи розслабиться, згинати й розгинати пальці. У цей момент сухожилля перескакують через так званий "блочок".

У разі коли ви навмисно "розтягуєте" пальці і потім відпускаєте, відбувається наступне.


У вашому суглобі утворюється бульбашка газу, коли ви тягнете палець, коли ж дві кістки вдаряються - цьому пухирцю нікуди подітися, оскільки ваш суглоб герметичний. Цей пухирець "лопається", миттєво розчиняючись в межсуставной рідини.

Як же розслабити суглоб, якщо інші способи?

Фахівці рекомендують ванночки для пальців з сіллю. Можна робити розминають динамічні вправи, наприклад стискаючи пальці в кулак, що буде не менш ефективно.

Якщо ви любитель "поклацати пальцями" - радійте, тремтіння пальців на старості років вам не загрожує. Але будьте обережні, щоб не заробити вивих або защемлення нервів.