Проблема зі сном, а точніше - з його відсутністю, знайома багатьом. Як правило, більшість людей, які страждають безсонням, вдається до допомоги різних лікарських препаратів, які самим чудесним і безболісним чином допоможуть усунути подібні труднощі. Принаймні, такі "чарівні" властивості їм приписує реклама.

При цьому мало хто замислюється про те, що подібні "помічники" можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю людини.

Що ж робити? Як боротися з инсомнией правильно? Перемагати розлади сну таким чином, щоб було, як кажуть, і спати спокійно, і жити добре?

Як стверджують британські вчені, на якість сну величезний вплив роблять споживані їм продукти. Перефразовуючи одне відомий вислів, можна сказати, що людина спить так, як він їсть. На думку фахівців, поліпшити свій сон - не така вже й важковирішувана завдання. Головне - відмовитися від їжі, що провокує безсоння, і віддавати перевагу тим продуктам, які сприяють хорошому якісному сну.

Отже, для вирішення "безсонної" проблеми треба взяти за звичку дотримання чотирьох простих правил:

  1. Для вечірнього вечері вибирати продукти з високим вмістом триптофану.


    Наприклад, такі як молоко, банани, мед, вівсяна каша, страви з м'яса птиці. Саме ця амінокислота є незамінним "гвинтиком" в процесі синтезу серотоніну, тобто відомого "гормону щастя". Дефіцит триптофану, отже, і брак серотоніну, підвищує стан тривожності, викликає головні болі, депресії і розлад уваги, провокує безсоння.

  2. Хороший сон вимагає корисних вуглеводів. З числа таких пріоритетом користуються йогурти, сухофрукти, мюслі, крекери.
  3. Якщо організм голодний і потребує їжі - його слід нагодувати! Навіть якщо при цьому доведеться порушити відоме дієтичне правило "Після шостої вечора - закрити рот на замок!". Звичайно ж, це не означає того, що в шлунок дозволяється відправити весь вміст холодильника. Але невелике порушення дієтичного режиму у вигляді легкого вечірнього перекусу і організму не зашкодить, і сну посприяє.
  4. Виключити з вечірнього раціону будь-які напої, що містять кофеїн! А заодно з тим - гостру, жирну і білкову їжу! Вони дратівливо впливають як на мозок людини, так і на його травну систему.