Який продукт може допомогти організму людини позбутися надлишків шкідливого холестерину, а заодно з тим і контролювати вагу тіла? Таким чарівним властивістю володіє мигдальний горіх.

Мигдаль, якого в середовищі дієтологів прийнято величати "горіховим королем", містить величезну кількість антиоксидантних речовин, тобто тих самих "чистильників", які сприяють виведенню з клітин організму вільних радикалів, ніж захищають людину від передчасного старіння.

За даними, оприлюдненими американськими фахівцями з харчування, регулярне вживання мигдалю дозволяє не тільки значно поліпшити загальне самопочуття організму, але й істотно знижує рівень вмісту в його клітинах так званого "поганого" холестерину. Такий вердикт був винесений вченими за результатами клінічного дослідження властивостей мигдалевого горіха і чиниться їм впливу на внутрішню систему людини.

Науковий експеримент тривав півтора року.


123 людини, які страждають від наявності зайвих кілограмів, були розділені на дві групи. Протягом усього дослідного періоду всі учасники дотримувалися дієти. Відмінність в меню було одне: в живильний раціон контрольної групи був включений мигдаль, а в меню другої команди цей продукт був відсутній.

На завершальному етапі експерти порівняли показники рівня холестерину у всіх учасників. Так було встановлено, що зміст даного липида в організмі випробовуваних з контрольної групи знизилося на 8,7 міліграм на децилітр, в той час як у їхніх опонентів, що не вживали мигдаль, зниження цього параметра було зафіксовано на позначці 0,1 міліграм на децилітр.