http://emily-mag.ru/

Некогда найбільш читаюча країна у світі сьогодні читає значно менше. Однак кількість книг в наших будинках від цього менше не стає.

Ось тільки на зміну класичній літературі, наукової фанстатіке, детективам Агати Крісті і романам Джейн Остін все більше приходять різноманітні довідники та посібники.

Але чи варто купувати їх для заповнення полиць? Давайте підберемо кожної такої книзі місце, більш відповідне її призначенню.

Почнемо з кулінарних книг та збірників рецептів. Їм саме місце на кухні. Адже саме для того, щоб урізноманітнити домашнє меню, вони і купувалися.

Сюди ж можна переселити та книги з домоводства, здоров'ю та вихованню дітей. Адже жінки досить багато часу проводять на кухні, та й сімейні проблеми часто вирішуються там же.

Книги з психології найкраще розташувати в передпокої. Компанію їм можуть скласти легкі детективчики кишенькового формату та інше "дорожнє" чтиво, яке не шкода взяти в дорогу навіть з можливістю втратити.

У спальні, на поличці над ліжком, можна "поселити" художню літературу, яку ви зазвичай читаєте перед сном: книги Джейн Остін, Сесілії Ахерн, Лорен Вайсбергер, Стефані Майєр та інше "жіноче чтиво".

Отже, з "жіночої" частиною бібліотеки ми трохи розібралися.


На черзі "чоловіча". Всі книги по ремонту, столярним і слюсарним роботам так і просяться в сусіди до інструмента.

Адже теорія без практики - ніщо. Виділіть їм місце в коморі або там, де обладнано робоче місце вашого чоловіка.

Тоді і часу на роботи по дому буде йти менше. Книги та довідники з улаштування та ремонту автомобіля перенесіть в гараж, а ще краще найкорисніші прилаштувати в бардачок або багажник машини. І можете не побоюватися несподіваних поломок в дорозі.

Розібратися з дитячою частиною бібліотеки дещо складніше. Хоча б тому, що вона вимагає не одноразовою сортування. Книги повинні відповідати віку дитини, а іншим бажано підібрати місце на антресолях, щоб не захаращувати кімнату і не ускладнювати навчальний процес.
Непогано привчити дитину самого перебирати свої книги.

Ну і нарешті, журнали. Ці періодичні видання після прочитання бажано перевезти на дачу. Там у них з'явиться можливість бути повторно затребуваними в дощову погоду.

Шляхом таких нехитрих маніпуляцій з домашньою бібліотекою можна звільнити книжкова шафа у вітальні для класичної літератури, а всієї іншої подарувати "друге життя", зробити її по-справжньому затребуваною.