http://emily-mag.ru/

Как тільки ви надумали змінити кухонну плиту, перед вами постало непростий вибір: купувати тільки газову, купувати тільки електричну або ж придбати комбіновану плиту? У першу чергу потрібно відштовхуватися від обстановки вашої кухні. При покупці побутової техніки ознайомитися з відгуками інших покупців так само важливо, як прочитати кінорецензії перед походом в кіно.

Плити діляться на дві категорії - плити класичні та плити вбудовані. Вбудовані плити значно дорожче, але мають більш стильний зовнішній вигляд. До того ж їх розташування на кухні може бути самим довільним.

Купувати вбудовану плиту рекомендується в тому випадку, якщо ви проектуєте нову кухню. Якщо ж ви не збираєтеся оновлювати свою кухню, а просто хочете замінити стару плиту, то купуйте класичну.

Тепер зупинимося на виборі типу підключення: газ або електрику? Старі радянські газові плити багато в чому поступалися електричним: і з сірниками возитися треба, і небезпека пожежі висока (а раптом дитина включить газ?) .. На щастя, сучасні плити оснащені системою електроподжіга.

Включили конфорку - і вона сама підпалюється! А якщо ваш суп раптом "втік" і загасив вогонь, система автоматично перекриє газ.


Така функція передбачена і в духовій шафі. Єдиний мінус сучасних газових плит в тому, що процес приготування їжі на них відбувається трохи повільніше, ніж на електричних.

Однак якщо у вашому будинку часто трапляються перебої з газом, має сенс купити електричну плиту, а ще краще - комбіновану. Комбінована плита (інша її назва - гібридна), як правило, оснащена трьома газовими конфорками і однією електричної.

Електричні плити бувають класичними і склокерамічними. Перевага склокерамічних плит полягає у швидкому нагріванні і швидкому охолодженні. Їх основний недолік - велике споживання електроенергії.

Купуючи плиту, завжди звертайте увагу на те, щоб вона мала одну конфорку швидкого розігріву. Ця конфорка найбільша за розміром і найпотужніша. Серед "важливих дрібниць" відзначимо також наявність таймера, регулятора температури і підсвічування.

Особливими бонусами будуть гриль або конвекція (а, можливо, і те, і інше одночасно).

Не так давно в моду увійшли індукційні плити. Вони дуже зручні у користуванні і дозволяють точно підтримувати задану температуру. Однак для такої плити вам знадобиться спеціальний посуд: звичайну тефлонову сковорідку на індукційну плиту не поставиш.