http://www.myhouse.ru/

Я вирішив поставити два невисоких громовідводу з двох сторін будови, а не піднімати високо над будинком один. В якості першого використовував металеву трубу, на яку встановив телевізійну антену. За допомогою скоби прикріпив трубу до бруса коника і приблизно в метрі від стіни будинку опустив її на балкон.

Щоб при настоянці програм антену можна було повертати, нижній кінець труби вставив у відрізок (довжиною 40 см) труби більшого діаметру , зафіксувавши його за допомогою металевого кутника. І потім вийшов блискавкоприймач заземлив.

Для цього взяв шматок арматури завдовжки 2 м (заземлювач) і вбив його під балконом в грунт майже цілком. До верхнього кінця штиря за допомогою хомутів прикріпив відрізок товстого багатожильного кабелю в гумовій оплітці (токоотвод), а інший кінець за допомогою знову ж хомутів прикріпив до труби.

Щоб у разі попадання блискавки струм розряду не пішов всередину будинку по телевізійному кабелю, поставив "краб". Це пристрій, по-перше, під'єднує до антени стоять в різних кімнатах телевізори, а по-друге, при наближенні грози дозволяє легко від'єднувати телевізійні кабелі від антени.

Коли потім ми придбали і встановили на іншому краю балкона супутникову тарілку, стару антену відключили, і зараз влітку вона виконує тільки роль громовідводу.

Пізньої осені ми забираємо супутникову тарілку в міську квартиру і тоді по-старому підключаємо до "крабові" зовнішню антену і користуємося їй при відвідуванні дачі взимку.

Перший громовідвід не прикрасить фасаду будинку.


Тому я вже котрий рік в кінці квітня саджу в палісаднику 4-5 бобів кучерявої квасолі і направляю паростки по кабелю. Під час поворотних заморозків ніжні пагони прибинтовують до опори стрічкою нетканого укривного матеріалу.

Зазвичай за сезон квасоля встигає піднятися до самого даху, рясно цвіте і плодоносить. Після перших заморозків загиблі рослини знімаю.

Другий громовідвід я поставив з іншого боку будинку на металевої димової трубі, яку встановив в метрі від прибудови.

Для цього до її верхнього кінця приварив двометровий шматок арматури, а спирається на бетонну плиту нижній кінець заземлив так само, як і перший громовідвід. Якщо блискавка потрапить у приварений шматок арматури, то вона найкоротшим шляхом піде в землю, не заподіявши дому шкоди.