http://emily-mag.ru/l

В даний час самими популярними телевізорами є плазмові, але в той же час відбувається стрімке зростання продажів ЖК-телевізорів. Можливо, в недалекому майбутньому вони відберуть цей титул у плазм.

Чим закінчиться це протистояння, покаже час, а нам же з вами варто розібратися, що слід знати, якщо ви вирішили купити ЖК-телевізор вже сьогодні. Придбати жк телевізори самсунг, Phillips або Sony можна в будь-якому магазині побутової техніки, а також у більшості спеціалізованих інтернет-магазинів.

Контрастність РК-телевізорів

В Минулого головним недоліком РК-телевізора була не дуже хороша контрастність, яка перетворювала чорнильно-чорні кольори в мутнувато-сірі. Також був і побічний ефект, викликаний тим, що всі пікселі в ЖК-матриці подсвечивались білої лампою, навіть коли на екрані нічого не зображувалося.

Сучасні дисплеї розташовують більш гідної контрастністю в 800: 1, а деякі з моделей можуть похвалитися вже і значенням 1000: 1. Хоча до плазмових телевізорів, чия контрастність досягає 3000: 1, їм ще далеко.

Очевидно, що потрібно вибирати РК-телевізори з максимальною контрастністю, особливо це стосується великих панелей, на яких подібні недоліки будуть краще помітні. Необхідно врахувати кут огляду екрану.

Варто вибирати РК-телевізори з кутом огляду не менше 170 градусів, в іншому випадку перегляд телевізора під кутом буде викликати у вас тільки негативні емоції.


Рекомендуємо звернути увагу на lcd телевізори sony, Phillips і Samsung.

Яскравість РК-телевізорів

Крім кута огляду і контрастності, ще однією важливою характеристикою є яскравість. Вибирайте дисплеї з яскравістю не нижче 450 кд/кВ. і бажано з покриттям антивідблиску, хоча навіть найсучасніші телевізори з часом все одно потьмяніють.

Втім, за цими показниками РК-телевізори суттєво випереджають плазми - термін їх служби більше 60000 годин, що при чотиригодинному щоденному перегляді дорівнює 41 році повноцінної служби. У плазмових же телевізорів середня тривалість життя не більше 15 років. Це одна з причин витіснення плазм РК-телевізорами.

Ще одним важливим фактором є час відгуку матриці РК-панелі. Старі моделі страждали від розмитості зображуваної картинки, викликаної рухами об'єктів: дисплей не встигав за швидкими змінами в кадрі.

Значення часу відгуку матриці в районі 8-10 мс - цілком гідні для сучасного телевізора. Від телевізорів з даними значенням більше 16 мс тримайтеся подалі, від їх перегляду задоволення ви не отримаєте.