http://www.myhouse.ru/

В радянську бутність cтеклоблокі в інтер'єрі завжди були незмінним атрибутом громадських лазень та їдалень. Похмурі, з моторошним зеленуватим відтінком вони не могли викликати жодних емоцій, не кажучи вже про домашній затишок. Але все геніальне просто.

І в якийсь світлій голові з'явилася думка зробити склоблоки в інтер'єрі більш позитивними і ошатними. Сказано - зроблено. І ось з недавнього часу склоблоки використовуються багатьма дизайнерами в обробці приміщень.

Характеристика склоблоків в інтер'єрі

Відрізняються чудовими теплозберігаючими і звукоізоляційні властивості, так як усередині вони - порожнисті. Стандартні форми склоблоків в інтер'єрі - квадратні і прямокутні. Однак для більшого домашнього затишку можна знайти і більш цікаві: круглі, трикутні і кутові.

Розміри стеклоблоков: 19 х 19 х 8 см або 24 х 24 х 8 см.

Поверхня стеклоблока в інтер'єрі: гладка, рифлена, матова, прозора і кольорова. Від її правильного вибору залежить светопрозрачность елемента домашнього затишку. Матеріал з гладкою поверхнею світло пропускає, а з рифленою - затримує.

Склоблоки міцні, вони витримують механічні навантаження, не б'ються навіть при ударі молотком. Добре себе зарекомендували і при зведенні несучих стін.

Відмінно переносять перепади температурного режиму та підвищену вологість.

Що краще будувати з склоблоків в інтер'єрі

Найчастіше дизайнери рекомендують використовувати склоблоки в інтер'єрі для будівництва огороджувальних та розділяють конструкцій. Але це можливо для створення домашнього затишку лише в просторому приміщенні.

Якщо площа не дозволяє скористатися цим цікавим матеріалом, можна знайти компроміс. Наприклад, зробити невелику стінку в передпокої або у ванній кімнаті, скляну стійку в кухні.

У приватному будинку відмінним рішенням будуть арки, нестандартні стіни, мансарди з склоблоків. З матеріалу з шорсткою поверхнею рекомендується будувати підлогу.

Склоблоки в інтер'єрі - знахідка для організації зимового саду та оранжереї. Проте дизайнери попереджають, що склоблоки підійдуть не кожному інтер'єру, а тільки лише стильному.

Завдяки тому, що склоблоки всередині порожні, в них іноді монтують точкове освітлення. Це багаторазово підсилює ефект від їхньої присутності в інтер'єрі й надає домашній затишок.

Якого виробника склоблоків вибрати

Вибір склоблоків в інтер'єрі для домашнього затишку незвично широкий. Самими бюджетними є білоруські. Але крім ціни ніяких плюсів більше немає. Ці склоблоки моторошного зеленого кольору. Трохи вище якість у продукції брянського скляного заводу - їх вироби прозорі і безбарвні.

Лідирують за якістю і дизайну чеські та німецькі склоблоки.


Тут і всі кольори веселки, і широкий вибір візерунків і фактур, і різні форми з розмірами - те, що треба для домашнього затишку.

Однак пальму першості дизайнери все ж віддають італійцям. Їх майстри примудрилися створити склоблоки-вітражі. На них представлений малюнок, який створюється шляхом закріплення на склі мікроскопічних кульок різних відтінків.

Особливості монтажу стеклоблоков в інтер'єрі

Цю роботу потрібно довіряти лише тим, хто не з чуток знає особливості кладки склоблоків. Важливо, що при монтажі використовують лише ті матеріали, які не містять великих піщинок або інших елементів, що дряпають поверхню. А адже це дуже важливо при створенні атмосфери домашнього затишку.

Під час кладки потрібно стежити, щоб цемент не потрапив на стеклоблок в інтер'єрі. Інакше він дуже швидко застигне і видалити його можна буде лише скребком. А це означає, що на новій стінці з'являться подряпини. Домашньому затишку буде завдано значної шкоди.

При монтажі склоблоків в інтер'єрі треба враховувати дуже важливий нюанс: чи не укладати більше трьох блоків у висоту за один день. В силу особливості матеріалу для кращого скріплення один з одним їм потрібно більше часу, ніж, приміром, звичним всім цеглин.

Якщо при покупці склоблоки не були покриті захисною плівкою, яка оберігатиме їх від подряпин під час кладки , рекомендується самостійно заклеїти поверхню скотчем.

Стіна, яку планується побудувати зі скляних блоків, не повинна бути більше 15 м2. Справа в тому, що це досить важкий матеріал і нижній ряд може не витримати ваги від верхніх. Рішенням декорування більшої площі для створення домашнього затишку може стати вирубка отворів в стіні.

Однак попередимо, що це дуже трудомісткий процес. Тому, вдаватися до нього варто лише в тому випадку, якщо немає ніякого альтернативного рішення.

Як доглядати за стіною з склоблоків в інтер'єрі

Щоб зберегти її пишність і домашній затишок надовго, не рекомендується мити склоблоки миючими засобами, до складу яких входять абразивні речовини.

Інакше мікроскопічні подряпини передчасно зістарять стіну. Краще рішення - мильна вода, яка і відмиє, і шкоди не завдасть.

Якщо ви задумалися про застосування стеклоблоков в інтер'єрі для більшого домашнього затишку - попередньо об'єктивно оціните розміри свого житла.

Адже через свою громіздкість цей будівельний матеріал помітно зменшує габарити. Якщо ж простір дозволяє, починайте вершити і нагородою вам стане максимально ексклюзивний інтер'єр.