Початок двадцятого століття. Скандинавська культура знову активно вливається в європейські країни. У цей відрізок епохи в Скандинавії народжується філософія дизайну, яка зіграла роль каталізатора, який справив істотний вплив на розвиток естетики сучасних меблів і житла.

Суворі погодні умови: мало сонця, довга зима і прохолодне коротке літо, нестача яскравих природних фарб - все це створило непереборний потяг до затишного будинку і красивих меблів. Пізніше просте потяг переросло в справжній культ дизайну інтер'єру, а створені теплі і затишні будинки стали символом благополуччя і успішності.

Скандинавська меблі отримала вперше своє визнання на виставках меблів в Європі, Канаді та США у 20-30-ті роки минулого сторіччя. Багатошарове дерево з бука і дуба використовувалося для виготовлення тонких і витончених конструкцій. Це було досягнуто завдяки запатентованій данськими дизайнерами спеціальної нової технології, яка дозволяла отримувати вироби з лущеного шпону.

Дизайн інтер'єрів перетворився. Створену за даною технологією меблі можна було комбінувати, так як вона мала модульну систему, проста в збірці і легка на вазі, зручно зберігати.

Для дизайнерів Фінляндії та скандинавських країн характерний пошук нових рішень, які поєднували в собі як національні традиції, які знаменувалися широким використанням прикладного мистецтва в побуті, так і функціональні рішення. Традиційне використання природних матеріалів, особливо дерева, знаходило поєднання з досягненнями нових технологій того періоду: метал, покритий хромом, скло, декоративні тканини і т.п. Тепер дизайн квартир і будинків був народжений заново, так як виглядав принципово по-іншому.

Дизайн інтер'єрів Скандинавії - фінська, норвезька - рясніє натуральне дерево, особливо в покриттях будинку (стіни, стеля та підлога). Технологія обробки підлог, звичайно, принципово змінилася: в старовину їх скоблили, а тепер їх відбілюють дизайнери спеціальним чином.


Напівпрозора фарба наноситься на дерев'яні стіни. Цеглу або натуральний камінь, фрагменти якого спеціально підібрані, поєднуються з дерев'яними поверхнями і відмінно гармонують між собою.

Світла теракота, жовтий, молочно-білі кольори, створюють загальний колорит скандинавських інтер'єрів. Тона теплі, як би акварельні, світлі. Мабуть, позначився природний недолік сонячного освітлення, теплоти і яскравих фарб природи. Тому скандинави прагнуть наповнити дизайн квартир і будинків теплим і радісним кольором, наче за вікном яскрава сонячна погода.

Кімнати просторі. У них трохи меблів. Меблі проста за формою, так само в тон всього навколишнього світла, немає величних підвищень, характерних для класичного стилю, вона невисока. На однотонних стінах фотографії в тонких рамках або живопис. Яскраві і світлі чохли з тканини, світле натуральне дерево, такі ж світлі пухнасті килими кинуті на підлогу, контрастні подушки на диванах.

Також слід зазначити, що для північного інтер'єру іменного цього напрямку характерне досить велика кількість зелені. Це і рослини, поміщені в горщики на підлозі, підвішені на стіни, на столах. Це створює додатковий живий контраст для всієї навколишнього оточення.

Світло - ось що прагнуть завжди підкреслити скандинавські дизайнери. Природне світло особливо цінний, тому перешкоди для проникнення в приміщення якомога менше. Штори майже прозорі і повітряні. Але, так як світловий день не надто довгий, а сонячні промені не кожен раз пробиваються крізь похмуре небо, то в інтер'єрі велика кількість світильників.

Світильники різних видів: настільні лампи, абажури яких оброблені тканиною, стельові світильники, торшери, точкові, укріплені на струні або металевому каркасі. Лаконічні форми, природні матеріали, комфорт і функціональність актуальні для дизайну квартири у третьому тисячолітті.