До недавнього часу виробники віконних виробів не радували покупців різноманітністю забарвлень і форм: усім, хто обирав звичайні або енергозберігаючі вікна, доводилося встановлювати конструкції кристально-білого кольору, стійко асоціювався з лікарняного стерильністю. Однак білий колір далеко не універсальний, як це прийнято вважати: застосування білого накладає певні колористичні обмеження при оформленні інтер'єрів та екстер'єрів: білі вікна ПВХ дисонують з екстер'єром дерев'яних будівель, але добре поєднуються з цегляними кладками, бетонними і каркасними стінами, обшитими профілем. Те ж саме стосується і інтер'єрів: глянцева білизна ПВХ-профілю вимагає особливого підходу до фактурі і колористиці стін, підлог, стель.

Геть "санітарний" колір!

У тих, хто не сприймає "санітарного" кольору, є два варіанти: декорувати ПВХ-вікна портьєрами або .. вибрати профіль іншого кольору; благо, сучасна промисловість такі виготовляє. На вибір покупця, спантеличив кольоровим оформленням інтер'єру і не бажає використовувати звичайні або енергозберігаючі вікна білого кольору, виробники пропонують масу відтінків, від імітують деревину, до яскраво-агресивних тонів. Для цього профіль ПВХ покривають (ламінують) кольоровими плівками, фарбують в масі або застосовують метод коекструзії, при якому пофарбований шар проникає глибоко в товщу профілю.

Побоювання, побоювання ..

Наскільки стійок буде колір вікна ПВХ, чи не зміниться він з часом? Подібними питаннями задаються практично всі - навіть ті, хто купує білі енергозберігаючі вікна. Досвід показує, що побоюватися метаморфоз не варто; принаймні, якщо йдеться про сертифікованому профілі виробника "з ім'ям".

Практично всі виробники застосовують ультрафіолетові стабілізатори, що перешкоджають вигоряння профілів під впливом сонячного світла. Подібні стабілізатори виготовляються на основі діоксиду титану - нешкідливого для людського організму сполуки, що не випаровується з часом.

Нерідко зустрічаються помилки про деформації вікон ПВХ: мовляв, кольоровий профіль нагрівається сильніше, ніж білий, і під впливом нагріву виріб може "повісті". Це далеко не так: всередину профілю вбудований сталевий каркас, що попереджає будь-які деформації і додає конструкції достатню жорсткість.


Тим, хто вірить в висловлювання подібного роду, варто згадати про альтернативу - дерев'яних виробах, які набагато більше пластикових схильні до старіння, деформації та руйнування.

Якщо у вас є сміливі дизайнерські ідеї, що вимагають застосування кольорового ПВХ-профілю, - дерзайте, але зверніть особливу увагу на гарантії і репутацію фірми-виробника. Ряд оригінальних дизайнерських рішень може бути втілений тільки із застосуванням кольорових конструкцій - не варто знебарвлювати навколишній вас інтер'єр тільки через побоювання, які ні на чому не ґрунтуються.

Різноманітність форм

Хто сказав, що звичайні та енергозберігаючі вікна повинні бути обов'язково прямокутними? Повірте: вас ніхто не обмежує! Аркообразная і трапецієподібні, овальні та круглі - все це можна виготовити з ПВХ-профілю і склопакетів. Для кімнат з похилими стелями подібні рішення незамінні - тільки з їх допомогою можна додати інтер'єру цілісність, єдність. Вбудуйте прямокутне вікно в кімнату зі скошеною стелею, і інтер'єрна гармонія буде порушена.

Дещо про стеклах

За допомогою спеціальних склопакетів і особливої компонування добірних профілів можна реалізувати оригінальні дизайнерські ідеї - все обмежується лише фантазією власника і рівнем його матеріального достатку. До слова, в даний час різниця в ціні на пластикові вікна та дерев'яні вироби не настільки висока, в той час, як по довговічності і практичності перші помітно виграють.

До числа спеціальних видів склопакетів відносяться різні види сонцезахисні конструкції, виконані з затемненого або светоотражающего скла. Тим, чиї приміщення виходять вікнами на південно-східну сторону, не з чуток знайома "сонячна" проблема, через яку вигорають портьєри і шпалери, псується меблі та кімнатні рослини. Вирішити цю проблему раз і назавжди можна досить просто - достатньо застосувати сонцезахисні склопакети, маркуються літерою "С".

Як бачимо, застосування вікон ПВХ не тягне жодних обмежень ні в колористиці інтер'єру, ні в формах - вбудувати ПВХ-конструкцію можна в отвір будь-якої геометрії. Крім того, вироби зі спеціальними видами склопакетів здатні усунути ряд несприятливих природних факторів, в тому числі негативний вплив ультрафіолету і надмірної освітленості.