Скромні розміри і незручне планування кухні - одна з найсерйозніших і відчутних проблем у багатьох квартирах, особливо, зведених ще в минулому столітті.

Площа буквально в кілька квадратних метрів, перекоси стін і стелі, ніші, виступаючі частини, невдале розташування вікон і дверей ...

Все це призводить до ще одного серйозного недоліку кухні - складнощам в підборі меблів для неї. Втім, нівелювати його, як і більшість вищеописаних, може меблі на замовлення, яка виконується за індивідуальними розмірами і з урахуванням всіх тонкощів і нюансів кожної конкретної кухні.

Зрозуміло, розробка дизайн-проекту входить в обов'язки компанії, якій буде доручено виготовити меблі на замовлення, однак замовнику теж варто заздалегідь подумати про деякі нюанси майбутньої кухні.

Матеріал. Вибір між дубом і буком, вишнею і ясенем, ДВП і МДФ, ламінатом і шпоном, пластиком і лаками - це компроміс між бюджетом і якістю, однак приймати рішення варто з урахуванням стилістики квартири в цілому і кухні зокрема. Так, масив вишні ідеально підкреслить класичний стиль або легку нотку "бароко", дубові меблі - обов'язковий атрибут стилю "кантрі", пластик яскравих, соковитих кольорів чудово впишеться в модернову стилістику, а скло і метал - доречні для кухні в стилі hi-tech.

При цьому не варто відмовлятися від "персонального" декору, який вигідно відрізнить меблі від типових шафок - це можуть бути матові візерунки на склі (їх пропонує компанія "КЛ-меблі"), красиві ручки незвичайної форми, декор керамічною плиткою та багато іншого.

Ергономіка.


Грамотна розробка дизайн-проекту кухні припускає, що весь кухонний скарб буде надійно захований від сторонніх очей, але під час готування завжди буде під рукою, а забиратися на табурет, щоб заглянути в найдальші "засіки", доведеться не частіше пари раз на рік. Тому варто заздалегідь скласти список своїх вимог і побажань до того, якою має бути меблі на замовлення саме на вашій кухні: хтось хоче розмістити тут невелику бібліотеку кулінарних книг, хтось - виставити колекцію порцелянових чашок, а хтось мріє про місткому кутовому шафі для всіляких кухонних "гаджетів".

Програма-максимум. Якщо ви тільки збираєтеся купувати кухонну техніку, заздалегідь визначитеся з її кількістю і габаритами. Так розробка дизайн-проекту врахує буквально кожен сантиметр корисної площі, наприклад, вузьку нішу за плитою або простір над холодильником. До того ж, вам навряд чи захочеться вибирати інший холодильник замість вподобаного через різницю в пару сантиметрів.

Втім, не менш ефективно і зворотне правило - підбирати всю побутову техніку вже під готовий проект кухні.