Незабаром жителі багатьох регіонів Россі стануть отримувати закордонні паспорти нового покоління: з внесеними в них біометричними даними. Головна відмінність такого паспорта від звичайного - наявність цифрової фотографії, а також спеціального чіпа з біометричною інформацією про власника.
Біометричні паспорти є вже у 135 тисяч російських туристів. Їх видавали в ході пілотного проекту жителям деяких районів Москви, Санкт-Петербурга і Калінінграда. Очікується, що з кінця 2009 року всі видавані паспорта, як на території Росії, так і за кордоном - в Російських консульствах - стануть біометричними.
У той же час паспорта старого зразка будуть дійсними аж до закінчення терміну своєї дії. На повну заміну паспортів буде потрібно не менше семи років.
Деяке здивування викликає вимога оформляти біометричний закордонний паспорт на кожну дитину. У новий біометричний закордонний паспорт вписати чадо буде не можна. Навіть для новонародженого малюка потрібно буде оформити свій власний документ. Поки ж без проблем можна перевозити дітей за паспортами батьків, звичайно, якщо діти туди вписані.Термін дії як дитячого, так і дорослого паспорта становить 5 років, що також не дуже зрозуміло: адже цей термін величезний для маленької дитини, він може дуже сильно змінитися за цей час.
Для оформлення дитячого окремого закордонного паспорта необхідні наступні документи: копії російських паспортів обох батьків та оригінал російського паспорта батька, по анкеті якого буде оформлятися дитина. Копія трудової книжки цього батька, якщо він працює. Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини та копія вкладиша про громадянство дитини, 1 фото батька + 3 фото дитини (на окремий дитячий паспорт дозволено кольорове фото). Якщо прізвище батька (матері) не збігається з прізвищем дитини, то необхідно надати копію свідоцтва про шлюб. У випадку, якщо шлюб не зареєстрований - копію встановлення батьківства.
По всій видимості, черги для отримання закордонного паспорта ще більш збільшаться, якщо батьків зобов'яжуть оформляти дитячий закордонний паспорт на кожну дитину окремо.