Країна, де дивовижні гори і озера, в одному з яких водиться таємнича Нессі, волинки, віскі і картаті спідниці з-під яких дивним чином видно чомусь чоловічі ноги відкриє свої двері туристам.

Місяцем "відкритих дверей" оголосили вересня У Шотландії. Більше 900 будівель, зазвичай завжди закритих для публіки відкриються в цей час.

Організатори стверджують, що у вихідні дні всі охочі зможуть безкоштовно відвідати історичні пам'ятки культури.

В акції беруть участь будівлі різних років споруди, форми і призначення: від середньовічних фортів до творінь сучасних архітекторів.

Також туристи зможуть відвідати масонську ложу в Даллку, побудовану і освячену в 1766 році місцевим орденом "вільних каменярів".

Це - одна з найстаріших масонських лож в світі, яка досі використовується за призначенням. У дні відкритих дверей в ложі буде точно відтворена обстановка масонських зібрань.

"Вербова Чайна кімната" також запрошує гостей на дні відкритих дверей.

Вербова чайна кімната, спроектована для міс Кренстон, знаходиться в вербової алеї на одній з центральних вулиць Глазго Sauchiehall Street.

Історія появи етoго будівлі така.


У 1896 році дизайнер зустрів жінку, яка згодом зробила величезний вплив на творче життя відомого архітектора Макінтоша. Міс Кейт Кренстон була, як ми зараз говоримо, businesswoman.

У неї була думка про створення мережі арт-кафе, по-англійськи "art-tearoom", і вона попросила Макінтоша допомогти їй з дизайном. Успіх з цією будівлею зміцнив їх дружбу, яка тривала 20 років. Макінтош зробив дизайн для всіх її чотирьох "tearoom".

Потрібно відзначити, що й донині, ця будівля розглядається в навчальних посібниках з архітетури.

Менеджер чайної із задоволенням проведе для відвідувачів екскурсію по будівлі і розповість безліч цікавих історій, що відбулися в його стінах.

Примітка редакції:
Достовірність фактів даної статті підтверджена
і не викликає сумнівів