Поїзд

Проводжаючи на вокзал дорогого вам людини, постарайтеся приховати хвилювання і сльози, зберігайте посмішку до самого відходу поїзда. А коли поїзд нарешті рушить, не біжіть за ним слідом, розмахуючи великим білим хусткою, навіть якщо ви схильні до театральних жестів.

Якщо їдете ви самі, попрощайтеся з провідниками, перш ніж увійти в вагон, і попросіть їх не чекати відправлення поїзда. Стійте біля вікна, поки вони не підуть.

Чоловіки, увійшовши у вагон, допомагають сусідкам розкласти багаж. Встаючи зі свого місця, треба щоразу вибачатися перед тим, кого ви потурбували. У вагоні зніміть пальто, але не туфлі, і не кладіть ноги на вільне сидіння навпроти. Разом того щоб читати журнал сусіда, заглядаючи йому через плече, попросіть його позичити вам журнал після того, як він буде прочитаний.

Якщо ви вирішили взяти в дорогу їжу, зупиніть вибір на сандвічах або бутербродах, але тільки без майонезу і пахучого сиру. Уникайте занадто соковитих фруктів. Паперові стаканчики і серветки викиньте після використання в спеціально призначений для цього ящик.

Щоб діти поводилися в дорозі спокійно, візьміть для них іграшки, ігри, альбоми для малювання та кольорові олівці. Якщо вони плачуть або вередують, не вступайте з ними в протиборство, а поступіться, щоб не заважати іншим пасажирам.

Кішку або собаку тримайте на колінах або, що ще краще, особливо якщо подорож довгий, - у кошику.

У спальному вагоні, перед тим як лягти спати, запропонуйте сусідові по купе вибрати найбільш зручну для нього полицю. Це дозволить вам встановити з ним добрі стосунки. Перш ніж погасить світло, побажайте один одному добраніч.

Літак

Що робити, коли обставини змушують вас проводити довгі години в очікуванні рейсу? Перш за все, не дозволяйте поганому настрою перемогти вас і постарайтеся провести цей час якомога приємніше (або хоча б з меншими неприємностями): наприклад, посидьте в кафе, а потім, якщо очікування затягується, купіть детектив помрачнее, щоб ваше власне становище представилося вам в рожевому світлі.

Спокійно і з посмішкою ставитеся до митних формальностей і до перевірок, пов'язаних з безпекою літака.

Під час польоту не вставайте без необхідності з крісла і не розгулюйте по проходах, тому що свобода пересування, особливо в туристичному класі, весь мА обмежена. Не змушуйте свого сусіда раз у раз вставати, щоб пропустити вас.

Чи не турбуйте стюардів і стюардес без особливої потреби, а лише заради того, щоб з'ясувати час прильоту, назва міста, над яким ви пролітаєте, або повідомити, що повітряні ями заподіюють вам занепокоєння.

Якщо обід на борту відверто неважливого якості або занадто мізерний, не скаржтеся обслуговуючому персоналу, це позбавлено сенсу, а напишіть листа керівництву компанії.


За будь-яких непорозуміннях, щоб ваша критика подіяла, треба звертатися до керівництва, а не до середньої ланки.

Корабель

В обмеженому просторі туристського теплохода якнайкраще розкривається справжній характер і рівень виховання кожної людини. Чим менше загальний простір, тим суворіше треба дотримуватися правила пристойності.

Морський круїз - дуже приємна подорож, якщо здійснювати його в компанії людей спортивних, знають, що таке відчуття ліктя, або ж людей чемних, які вміють ділитися всім, не економлячи.

Коли ви ділите з кимось каюту, в якій вам належить провести разом не одну ніч, то, опинившись в тісноті, будьте подвійно попереджувальні. Чи не розкидайте де попало одяг, купальники, окуляри, крем для засмаги. Чи не розгулюйте по каюті голяка, що не займайте надовго душ. Будьте гранично делікатні і зберігайте гарний настрій. Уміння сміятися - це вміння жити.

На борту маленького судна необхідно суворо дотримуватися розпорядок, дисципліну і правила безпеки.

На пасажирському лайнері життя простіше, оскільки там є можливість пересуватися вільно на досить великому просторі. Під час круїзу намагайтеся бути товариською, беріть участь у розвагах, які влаштовують на борту, веселіться. Пасажир з сумною фізіономією, який мовчазно тримається осторонь від усіх або з зарозумілим презирством поглядає на танцюючі пари, - людина не світський. Розумні люди завжди намагаються зрозуміти інших.

Візьміть до уваги, що ні в день прибуття, ні напередодні відплиття вечірні туалети не вдягають.

Для молодих незаміжніх дівчат і жінок музичний або культурний круїз - це казка. На кораблі ви відрізані від минулого, тільки справжнє має сенс, і все може трапитися. Екіпаж і капітан чудові в білій формі, вони піклуються про вас, оточують увагою і доглядають ненав'язливо. Ваші супутники по подорожі елегантні, обслуговування - вишукано, а культурна програма приваблива.

У замкнутому просторі корабля, оточеному нескінченністю, холостяки мають перевагу перед сімейними парами. Знайомства зав'язуються легко, розмови нестомлюючі. Все це нагадує келих шампанського. Так, на теплоході, якщо ви схильні до романтики або шукаєте пригоди, краще бути самому, ніж удвох.