Замовлення номера і відмова від нього

Коли ви замовляєте номер в готелі по телефону, вас зазвичай просять підтвердити письмово дати приїзду і від'їзду і внести завдаток. Якщо ви погано переносите шум, не забудьте попередити, що хотіли б тиху кімнату, що виходить у двір або в сад, і збережіть чернетку свого листа.

Якщо ви перш вже зупинялися в цьому готелі, можете замовити конкретну кімнату - ту, яка, на вашу думку, вам краще підходить.

Трапляється, що з тих чи інших причин доводиться скасувати відпустку або змінити його термін. Обов'язково попередити про це готель заздалегідь, щоб на вас не сердилися і не внесли до списку несолідних клієнтів.

Приїзд

Ви приїхали в готель пізно вночі? Приготуйтеся до того, що обслуговування буде не таким, як вдень, і допоможіть нічному черговому підняти в кімнату ваш багаж. Намагайтеся не шуміти, не кажіть голосно в коридорі, що не хлопайте дверима ліфта і акуратно закривайте двері своєї кімнати. Включивши радіо або телевізор, зменшіть звук.

Ваша кімната вам не підходить? Це неприємно, але нічого страшного немає. З найчарівнішою посмішкою попросіть адміністратора перевести вас в інший, більш відповідний номер, як тільки він звільнитися.

Уникайте докорів і скарг, ніколи не висловлюйте критичних зауважень у присутності інших постояльців, а дочекайтеся моменту, коли ви залишитеся з віч на віч з ким-небудь з адміністрації. Якщо покоївка перенесла ваші речі з однієї кімнати в іншу, не забудьте подякувати їй за це.

Перебування

Ведіть себе в номері так само, як вдома: НЕ смітите, що не стряхивайте попіл куди попало, не кидайте на підлогу недопалки або шматочки вати, якими ви знімаєте макіяж, - для цього є попільнички і сміттєва кошик. Не забувайте злити воду з ванни і не кидайте туди рушники.

Розкладіть речі та взуття по шафах. Чи не розкидайте по кімнаті прикраси, годинники, окуляри, гроші - в ящиках їх легше буде відшукати. До того ж ви проявите цим повагу до покоївки. Майте на увазі, що зобов'язана закінчити прибирання кімнат до обіду. Йдучи їх кімнат, погасите світло, вимкніть радіо і телевізор.

Їдальня

У готелі з пансіоном, всякий раз входячи в їдальню, легким кивком привітайте сусідів.


Намагайтеся не звертати на себе уваги ні екстравагантної одягом, ні занадто гучним сміхом і гучними розмовами, ні критичними зауваженнями, висловленими вголос.

Не приходьте на обід в купальнику, шортах або босоніж. Увечері можете надіти ошатне плаття, а ваш чоловік - піджак і шийну хустку замість краватки.

підкоритеся розкладом і не приходите в їдальню ні занадто рано, ні занадто пізно. У деяких готелях практикують спеціальне обслуговування для дітей: щоб вам і вашим сусідам жилося спокійніше, спочатку обідають і, що ще важливіше, вечеряють діти.

Якщо ваші діти зовсім маленькі, залишіться з ними і простежте, як вони себе ведуть, чи все у них в порядку, можливо, вони не люблять рибу чи м'ясо; в такому випадку подбайте про те, щоб їм не давали цих страв, тоді обід і вечерю пройдуть спокійніше.

Не залишайте на столі свої краплі, сиропи, таблетки. Проявіть делікатність і забирайте їх після кожної трапези. (До речі, краще прийняти ліки в номері. Тоді ви не зробите враження слабкою і хворої жінки.)

Салон

Чи не займайте постійно найкраще місце і не залишайте в кріслі в'язання або газету, щоб зберегти його за собою. Не будьте фамільярні і нав'язливі. Перш ніж приєднатися до гравців у більярд чи теніс, почекайте, поки вас не запросять.

Від'їзд

Їдучи, не забудьте подякувати покоївок, портьє і всіх тих , хто вас обслуговував. Хоча обслуговування та включено в рахунок, нікому не заборонено залишити чайові. Прощаючись, подякуйте господаря або директора за комфорт і наданий вам прийом. Ви станете для нього взірцем ввічливості!

У розкішному готелі спокуси розкидані всюди: у ванній височіють стопки м'яких рушників і махрових рукавичок. Піднос, на якому вам приносять сніданок, заставлений сріблом. На столі красуються порцелянові попільнички ....

Як встояти від спокуси і, складаючи багаж, що не прихопити з собою маленький сувенір? Тримайтесь. Коли вас запрошують в гості друзі, ви ж нічого не берете з собою, вірно?

Точно так само поводьтеся в готелі. Постарайтеся уникнути малоприємного сюрпризу, коли ви виявите в готельному рахунку ціну банного халата, ненавмисно захованого вами у валізу. Залишаючи номер, переконайтеся, що все чуже ви залишили на своєму місці.