Якщо ви подорожуєте з групою, будьте разом з усіма, підтримуйте загальна розмова, не відокремлюють і не тримайтеся букою. Проявляйте люб'язність по відношенню до ваших супутникам, почастуєте їх цукерками або фруктами, запропонуйте газету або журнал. Поступіться своє, більш зручне, місце літній людині або дитині. Якщо ви хочете закурити, опустити або підняти остаточну фіранку, запитаєте спочатку дозволу у сусідів. На зупинках допоможіть спуститися літнім людям і жінкам з дітьми і великим багажем. Не змушуйте чекати інших, що не займайте своє місце останнім! Приходьте вчасно, якщо вам призначили зустріч в якомусь місці групою.

Чого не слід робити, подорожуючи в групі:

- виділятися занадто недбалої або занадто вишуканим одягом;

- розмовляти без міри голосно і виспівувати пісні на все горло;

- розповідати по всякому приводу анекдоти єврейський і вірменські анекдоти;

- вдаватися до надмірностей за столом або влаштовувати показні голодування, якщо їжа вам не за смаком;

- день у день вимагати змін в меню;

- скаржитися на клімат, брак комфорту в готелі і обслуговування, на незручні години відправлення, на гіда, на те, що в програмі занадто багато або занадто мало музеїв;

- забувати на кожній зупинці валізу, одяг, дрібниці;

- брати на себе функції судді, виставляти напоказ свої знання;

- ділити групу на ворожі клани.

Що треба робити, подорожуючи в групі:

- згладжувати неминуче виникають розбіжності;

- уважно ставитися до сусідів;

- зберігати гарний настрій щоразу, коли виникають труднощі і дрібні інциденти;

- уникати вульгарності.

Про вас будуть судити насамперед за зовнішнім виглядом.


Якщо ви дозволили собі надіти панчохи зі спущеною петлею або порвані колготки, на нігтях у вас полупився лак, каблуки або туфлі стоптані, а волосся тьмяне, якщо нас пом'ята блузка, кричущі прикраси, а духи пахнуть зухвало, ви ризикуєте зійти за особу неохайну або НЕ занадто витончену.

Вибір одягу також відображає індивідуальність. Якщо ви честолюбні, то одягнетеся в червоне і чорне, романтичні - в біле і сіре, інфантильні - в рожеве і блакитне. Кокетка буде красуватися в спідниці з розрізом мало не до самих стегон.

Намірившись кинути виклик оточуючим, надіньте сукню з таким декольте, що в ньому потоне погляд. Але якщо ви по-справжньому елегантні, то описати в подробицях ваш туалет буде неможливо, тому що вишуканість кожної деталі - в її непомітності.

Про вас будуть судити за вашим манерам: жести, слова, інтонації вельми і вельми красномовні. Вульгарність - єдиний недолік, який не зможуть приховати ніякі, навіть найвидатніші, якості.

Є люди, які народжуються, живуть і вмирають в вульгарності. Але є й інші, у яких вистачає розуму і волі позбутися її. Зустрічаються, нарешті, й такі, що навмисне намагаються виглядати вульгарними, щоб приховати занадто суворе або занадто суворе виховання.

У деякому роді вони беруть тимчасовий реванш у батьків. Але кожен повинен розуміти, які наслідки тягне за собою його вибір.

Ніхто не відніме у вас ваше виховання, яке повністю відкривається під час подорожі.