Ми тягнемо з собою кілограми речей, вирушаючи навіть в коротку подорож.

Так невелика американська авіакомпанія Spirit Airlines оголосила про свій намір ввести оплату за ручну поклажу. Одне місце для багажу в салоні авіалайнера тепер обходитиметься пасажирам від 30 до 45 доларів.

Нові правила повинні набути чинності вже з 1 серпня. Правда торкнеться воно не невеликих сумок і рюкзаків, які пасажири легко можуть умістити під власним сидінням в літаку, а великогабаритного багажу, для якого в салонах лайнерів передбачені спеціальні місця.

Платити пасажирам, охочим взяти з собою валізи і великі сумки, доведеться за полиці, розташовані над рядами сидінь. При цьому вартість провезення великого багажу буде варіюватися виходячи з декількох факторів. При оцінці послуги буде враховуватися, чи є пасажир постійним клієнтом авіакомпанії, а також зареєстрував він свій багаж заздалегідь.

Представники авіакомпанії попередили, що вартість провезення ручної поклажі можна знизити, якщо вона була заздалегідь зареєстрована по телефону або через Інтернет. У такому випадку з туриста буде відраховано не 45, а 30 американських доларів. Причому керівництво авіаперевізника впевнене, що нововведення позитивно позначиться на якості обслуговування пасажирів.

"Крім ще більш значного зниження тарифів на авіаперевезення, нові правила зменшать обсяги проноситься ручної поклажі, а це, в свою чергу, призведе до підвищення рівня безпеки і прискоренню процесу реєстрації та посадки ", - підкреслив головний операційний директор авіакомпанії Кен Маккензі.

Як повідомляють "Вести.Ru", Spirit Airlines стане першим авіаперевізником, що вимагає оплачувати ручну поклажу. Тим часом найбільші американські авіакомпанії American Airlines і Delta поки лише розглядають можливість введення збору за подібну послугу.

Однак якщо вони і візьмуть на озброєння досвід свого колеги, то плата буде стягуватися лише на внутрішніх рейсах.

Відзначимо, за правилами всіх авіакомпаній пасажир може взяти з собою в салон літака одне місце ручної поклажі.

Наскільки великим може бути це місце - у всіх свої установки.


Мінімальні розміри ручної поклажі - 45х35х15 см і вага 5 кг. Але ось British Airways, наприклад, з недавніх пір збільшила дозволений розмір до 56х45х25 см.

А в літаки "Аерофлоту" можна пронести сумку вагою 10 кг (або 15 кг, якщо ви летите бізнес-класом) і розміром 115 см за сумою вимірів (довжині, висоті, ширині).

Але принцип зрозумілий: сумка або валіза, які ви берете в салон, повинні бути невеликими. Крім одного місця ручної поклажі ви маєте право взяти з собою дамську сумку або кейс.

Ось тільки скільки кілограмів можна провезти безкоштовно, кожна авіакомпанія вирішує по-своєму. В основному на безкоштовний провіз багажу мають право всі, за винятком дітей до двох років, яким оформлюються квитки без окремого місця.

Пасажир економічного класу може взяти 20 кг багажу, бізнес - 30, першого - 40. Винятки бувають такі: наприклад, авіакомпанії Air France і British Airways дозволяють провозити пасажирам економкласу 23 кг багажу.

У США, Канаді та багатьох країнах Центральної і Південної Америки по-іншому: всі (від немовлят до тих, хто купив квиток у перший клас) мають право на безкоштовний провіз двох місць багажу.

У пасажирів економічного класу кожне з цих місць може важити не більше 23 кг, а сума вимірів не повинна перевищувати 158 см. Пасажирам бізнес і першого класу можна провозити два місця багажу по 32 кг кожне.