http://relax./wm

"Если ви втомилися від Лондона, то ви втомилися жити, тому що тут є все, чого можна очікувати від життя ", - прорік в 1777 р знаменитий критик і дотепник Семюель Джонсон.

Переробивши висловлювання майстра на сучасний манер, отримаємо: якщо ви втомилися від покупок в Лондоні, то просто втомилися від життя і абсолютно нічого не тямите в моді. Адже саме тут народжуються тренди!

Потрапивши в Лондон, новачки великого шопінгу носяться по магазинах, втрачаючи розум і змітаючи все на своєму шляху. Досвідчені покупці, як військові стратеги, складають ґрунтовний план захоплення кращих зразків світової моди - спочатку атакують передові торгові райони, а потім завдають точкових ударів по бутіках.

Про найголовніше магазині англійської столиці, Harrods, можна написати цілу книгу . Це самий респектабельний магазин Лондона, з XIX ст. він вважається кращим з кращих. Покупки в Harrods роблять багатії і знаменитості різного калібру - від зірок до членів королівської родини.

Її Величність, щоправда, особисто в магазин не ходить, але робить замовлення по особливому каталогу. Розкіш інтер'єрів Harrods не піддається опису, а ціни деяких товарів впору заносити до Книги Гіннесса. Вибір просто величезний.

Уявіть собі продуктовий відділ, в якому продають 350 сортів сиру і 1200 марок різноманітних вин! Є ще дещо по дрібниці: 150 найменувань чаю і стільки ж різновидів віскі ...

Перед Різдвом чергу в Harrods займають з ночі, як було у нас за часів дефіциту. У цей час манірні англійці в гонитві за покупками забувають про всі пристойність.

Суто англійські покупки

Шопінг в Лондоні - це насамперед традиційні англійські марки. Бутік Burberry розташований на вулиці Хаймаркет - традиційна клітка завжди на піку моди, а елегантні і жіночні костюми Laura Ashley можна купити на Ріджент-стріт. Marks and Spencer, добре відомий в Росії магазин, в Лондоні розташований на Оксфорд-стріт.

ультрамодних молоді неодмінно варто звернути увагу на бутик Vivienne Westwood на Дайвс-стріт або на магазин Michiko Koshino на Ніл-стріт.

Не забудьте заглянути і в Katharine Hamnett і купити майку з прикольною написом на кшталт Bring Back God або Choose Life.


Пошуки шику, блиску і краси починайте з вулиці Найтсбрідж. Чого тут тільки немає! У бутику "Еммануель", наприклад, замовляла вінчальну сукню сама принцеса Діана.

На Бонд-стріт живе розкіш: тут розташовані бутіки відомих будинків моди .. На цінники в цих закладах краще не дивитися: вбивати наповал будь-якого, крім скромного лондонського обивателя Романа Абрамовича.

Блоха, ха-ха!

У Лондоні безліч місць, де торгують старими речами - від ганчір'я до антикваріату. І якщо дуже пощастить, можна зовсім недорого купити фантастичне вінтажну сукню або статуетку Вікторіанської епохи. Старовинний ринок на Портобелло-роуд хороший не стільки для покупок, скільки для прогулянки: ціни позамежні.

А ось на Кенсінгтонський ринок варто звернути увагу: тут можна купити дуже модний одяг. Наші молоді поп-зірки частенько саме тут підбирають собі сценічні костюми.

За антикваріатом їдьте на критий ринок в Челсі або на Черч-стріт в "Алфлайз". На ринку Камден-Лок великий вибір саморобних прикрас і жіночих дрібничок.

Що обов'язково потрібно зробити в Лондоні після шопінгу

• Подивитися на зміну варти біля королівського палацу . Гвардійці виглядають дуже забавно: притупують ногами і щосили намагаються здаватися важливими. Військовий оркестр при цьому грає мелодії з репертуару Мадонни і Майкла Джексона.

• Сходити в театр. Квитки по собівартості продаються прямо в касах театрів, а перед виставою можна купити зовсім дешеві - на стоячі місця.

• Заглянути в паб. Лондон може похвалитися пабами, де збереглися не тільки стіни, але і атмосфера XVII століття. Наприклад, паб "Джордж" в Саутуарку являє собою заїжджий двір з місцями для кучерів на галереї. Кухоль пива обійдеться тут в 1,5-3 фунта.