http://relax./

Скан-ді-на-ві-я.. Що ви бачите, вимовляючи це слово? Які асоціації у вас виникають? Думаю, більшість з нас зійдуться в думках. Скандинавія (у нашому нездоланному свідомості й уяві) - це зима, сніг (вже холодно, правда?), Величезні сосни, рукавиці з характерним етнічним візерунком і північні олені, що везуть в санях - кого ж? - Звичайно, Йолупуккі, Санта-Клауса, Діда Мороза чи подібного персонажа.

Ще мені дуже живо представляються затишні будиночки з димком з труб і снують по лісі вовки і чарівні ельфи.

А тепер закрийте очі і уявіть, що ви перебуваєте в цій самій казкової Скандинавії. А точніше - у Фінляндії. Уявили? Ні, ну що ви, очі доведеться відкрити, щоб читати далі! Отже, ви у Фінляндії.

І ви .. плескатися у воді, купаєтеся, оббризкують ні в чому не винних людей, ненавмисно опинилися по сусідству, діти з галасливими вигуками і гарненько розбігшись, плюхаються у воду .. Бррр !!

Якщо ви так холоднокровні і врівноважені, що у вас не побігли мурашки по тілу, що не піднялися в подиві і обуренні брови, не захотілося зіщулився, - чудово!

Мені і моїм товаришам пощастило менше. Спочатку ми проробили всі перераховані вище дії, і тільки потім дізналися .. про чудові аквапарки Фінляндії.

Найбільший критий аквапарк в Європі, він же найбільший у Скандинавії (і вже у Фінляндії, звичайно!) Називається "Серена" ( Serena) і розташований він в 23 кілометрах від Гельсінкі.

Усередині весь час тепло і в повітрі витає атмосфера чи то джунглів, чи то тропіків. Під час лавірування по аквапарку, загальна площа якого перевищує 2000 кв.


м., можна огинати пальми, милуватися видами крізь високі скляні стіни і вибирати атракціон, який припаде до душі. А це ой яке непросте заняття!

Їх там більше 150. Довжина атракціону "Дикий потік" становить 140 метрів і дозволяє випробувати всі радощі водної подорожі. Для відчайдушних - "Чорна діра": спуск по безшовному жолобу з оригінальними світловими і звуковими ефектами.

Загалом, на будь-який смак! Так, і ще можна поплавати в басейні "Мертве море": вміст солі у воді складає 25% - можна триматися на плаву без особливих зусиль.

Ще один чудовий парк водних розваг розташований в Нокіа, що в 15 кілометрах від Тампере. Називається він "Еден Рантасіпі" (Rantasipi Eden). Тут теж багато цікавого і корисного. Це теплі і крижані басейни, гірки для спуску, спеціальні стінки для скелелазів.

Можна розслабитися в фінських саунах і джакузі, прийняти деякі розслаблюючі та оздоровчі процедури - ароматерапія і гідромасаж додадуть оптимізму і внутрішньої гармонії.

Готель "Тропікландія" (Tropiclandia) теж приховав у себе аквапарк. Його площа складає 1100 кв. м. Тут, звичайно, є традиційні джакузі і сауни.

Ну і неодмінно водні гірки (це ж найвеселіше!). Можна зміцнити своє здоров'я в розташованому тут же фізіотерапевтичному центрі: наприклад, полежати в цілющих ваннах або довірити себе професійним масажистам.

Ну як вам? Думаю, наші сумніви з приводу південних розваг у північній-північній Фінляндії розвіяні. Можна сміливо купувати купальники, збирати валізи і їхати в фінське літо!