http://relax./

Слоны - не тільки робітники, а й священні тварини в Таїланді: тут вірять, що буддійські храми зводилися в тих місцях, де слони, що перевозили реліквії Будди, зупинялися на привал. До цих пір святкові ходи і торжества не обходяться без участі слонів.

Особливо шановані рідкісні слони-альбіноси, а найвищою нагородою Королівства є "Орден Білого Слона". У 1891 році Рама V завітав його Миколі Романову під час візиту тоді ще цесаревича в Бангкок, що поклав початок дружнім відносинам між Росією і Таїландом.

У джунглях Північного Таїланду слони справно служать на важких роботах по перенесенні ваги, а в Maetaman Elefant Camp поблизу Чіанг травня лісові велетні розважають туристів.

Для початку показують, до якої міри можна видресирувати могутня тварина: ті і танцюють під музику, і навіть малюють хоботом і пензлем автопортрети, цілком впізнавані.

Потім з високою майданчики туристів саджають по двоє на сидіння, укріплені на спинах тварин, і ті вирушають в дорогу по нелегкій стежці. Спочатку форсуємо вбрід річку, потім стежка забирає круто по схилу пагорба вгору, долає струмки, канави та інші перешкоди, а потім караван знову перетинає річку, і ми пересідаємо в вози, запряжені горбатими волами зебу.

Дерев'яні обода і відсутність ресор змушують з тугою згадати про слонів.


Зате після всіх наземних пригод у нас бонус у вигляді бамбукових плотів, на яких ми під керівництвом досвідчених керманичів сплавляємось по тій самій річці, в яку виявляється, можна увійти не лише двічі, але й тричі.

Північний Таїланд - край народних промислів і ремесел, тому можна на власні очі побачити і виробництво шовку на всіх стадіях, і виготовлення традиційних паперових парасольок і віял, і огранювання місцевих сапфірів, які, зрозуміло, можна купити тут же у вигляді кілець або сережок.

Чіанг Май - головне місто Півночі Таїланду, колишня столиця держави Ланна, краю незайманих джунглів, що йдуть до кордонів Бірми і Лаосу, де живуть гірські племена зі своїми традиціями і звичаями.

Це вже туристична зона міста Чіанг Рай, там туризм переходить в пізнавальну подорож для особливо допитливих і цікавляться етнографією. Але це вже тема окремої репортажу. Про країну Білого Слона хочеться розповідати нескінченно.