http://relax./

В Ватикані зібрано дуже багато пам'яток - храмів, палаців і фортець, які гармонують з оточуючими їх садами і парками.

На цій землі колись, за часів правління імператора Нерона знаходився античний цирк і великий сад. Пізніше Ватикан став центром церковної влади світу і пропонує своїм гостям побачити одне з найбільших зібрань шедеврів мистецтва і архітектури.

За часів Середньовіччя тут було засновано місто Чітта-Леоніна, який в 14 столітті почали перетворювати на резиденцію тата. Входом до Ватикану є велика площа Святого Петра, яку створили за ескізами архітектора Берніні в 17-18 століттях.

Площа має великі розміри (240 на 320 метрів) і її обрамляють колонади, одна з яких (Колосальна) має чотири ряди доричних колон, на вершинах яких знаходяться статуї учнів і святих.

На площі можна побачити два фонтани, створені Мадерно і Фонтаном в 17 столітті, а також обеліск заввишки 35 метрів, який сюди привіз з Єгипту римський імператор Калігула. Вершину обеліска обрамляє золота куля, в якому захована урна з церковними реліквіями.

Прогулявшись уздовж колонад можна потрапити до собору Святого Петра, побудованому в 15-17 століттях, який є одним з найбільших католицьких храмів планети.

На місці храму колись стояла базиліка імператора Костянтина.


Собор часто перебудовували і в цьому брали участь такі відомі майстри, як Рафаель, Мікеланджело та інші.

Зараз в будівлі знаходиться папський вівтар з балдахіном з бронзи заввишки близько 30 метрів. Тут можна побачити велику кількість шедеврів мистецтва і реліквій.

Під вівтарем собору проводилися археологічні розкопки і були виявлені руїни римського кладовища. Неподалік собору (праворуч від вівтаря) знаходяться місця поховання пап.

Якщо рушити від собору на північ, то ви зможете помилуватися відомою каплицею "Сикстинська капела", в якій є фрески, створені відомим Мікеланджело, а також роботи таких інших відомих художників, як Боттічеллі, Перуджіно, Роселлі та інших.

На півночі Ватикану знаходиться Папський палац, побудований в 15-16 століттях. Тут знаходиться кілька десятків палацових будівель, які мають велику кількість залів, анфілад, каплиць і музеїв. Офіційною резиденцією Папи є Палац Сикста V.

У парадних кімнатах (апартаментах Борджіа зі станції) можна побачити роботи Рафаеля. Також тут розташована папська бібліотека, в якій зберігаються цінні манускрипти і рідкісні книги.