http://relax./

Эту країну знають всі за казками Ганса Християна Андерсена. Занурившись у світ і настрій цієї країни можна і самому почати писати казки.

І найголовніше, відвідування столиці Данії Копенгагена створить незабутній, казковий настрій, який так необхідний всім нам в цей непростий час. Копенгаген отримав свою назву від слів Koben Havn, що перекладається як "торгова пристань".

У цьому місті є що подивитися і є де зупинитися. Одна з самих старовинних столиць Європи чарує в будь-який час року. Сам Копенгаген дуже різний і влітку і взимку. Влітку - смарагдові галявини в старовинних замках, тінисті алеї, високі дуби і в'язи. Багато птахів, прекрасний зоопарк. І звичайно, канали. Копенгаген можна назвати Північною Венецією.

Прогулянки по каналах столиці справляють незабутнє враження. Місто залишає дуже незвичайне враження - суміш Праги, Венеції, Будапешта і Амстердама. Словами описати це неможливо. Безліч видових екскурсій, є де погуляти, можна оглянути замки, а можна подивитися на район Christiania - район хіпі та легких наркотиків, наркоманів і бомжів (правда, це зовсім не туристичний маршрут).

Трохи про жителів. Всі їздять на велосипедах, в місті немислиму кількість цього виду транспорту. Таке враження, що на кожного припадає два, а то і три велосипеда. В 5:00 дня місто вимирає.

Ходять лише туристи, жителів не видно, а в 7:00 раптом на вулицях з'являються колони бігунів, немов вся Данія тікає від інфаркту. Так і живуть: тихо і спокійно, активно займаються спортом. Ціни вище, ніж у Європі: все-таки острів. Все потрібно привозити. Я питав у знайомих, як їм Копенгаген. Більшість відповіли - цікаво.

Про погоду. Температура в Данії м'якше, ніж у Швеції, взимку температура не опускається нижче -2 градусів - цілком європейська зима. Восени і навесні близько 10, а влітку температура не піднімається вище 22 градусів.

Часто я чую фразу "Так всі столиці Європи схожі один на одного, скрізь ратуші, старовинні вулиці, все дуже схоже". Мені здається, що це не так. У кожного міста та країни свій характер, а потім, кожен знаходить те, що шукає. Один смачне пиво, другий білий пісок, третій настрій.

Що подивитися.

Площа міської Ратуші - центр данської столиці.


Цікава площа в першу чергу своїм термометром. У гарну погоду з'являється зображення дівчини на велосипеді, в погану - з парасолькою в руках.

На тій же площі знаходиться фонтан "Бик, що роздирає дракона" і постамент з воїнами-трубадурами. За переказами звуки труб з'являться в той момент, коли повз них проходитиме безневинна дівчина. Ось уже кілька століть труби мовчать.

Квартали Stroget - старовинні вулички і лютеранські церкви, є і пара православних, туристам кажуть, що там водяться привиди.

Нова королівська площа - на площі розташований королівський театр і академія мистецтв, виставкові зали, розміщені в колишній королівській резиденції.

Прогулянка по каналу Nyhavn - водна або піша по набережній. Цікаво подивитися королівську резиденцію Amalienborg і зміну варти королівських гвардійців (саме звідси почав свій хід голий король). Канал знаменитий також вітрильними кораблями і старовинними будиночками.

Парк Тіволі - крім великої кількості ресторанів і кафе у парку розміщені величезні композиції квітів і квітників. У вечірній час квітники і підсвічування до них (100 тис. Ліхтариків) створюють вражаючі пейзажі. У парку розташований палац Тіволі, багато фонтанів і озер з лебедями.

Кругла вежа - побудована в 1642 р для розміщення астрономічної обсерваторії (знаменита ще тим, що її відвідував Петро I).

У Копенгагені відкриваються ярмарки та святкові заходи для туристів. Для численних різдвяних базарів відводяться не тільки вулиці, а й парки.

Парк Тіволі - на алеях парку встановлять кіоски з подарунками та сувенірами на будь-який смак, одночасно дорослі і діти зможуть насолодитися барвистим світловим шоу з боку озера Тіволі.

Район Нова гавань - цей мальовничий канал з безліччю пришвартованих кораблів буде повністю відданий під різдвяний базар і святочні подання.

Грей-Холл в Кристиании - в районі хіпі теж буде відкритий святковий базар з сувенірами ручної роботи та виробами народних промислів.

Ферма Фьюглебіергаард - святкова гастрономічний ярмарок датських делікатесів.

Площа Армагерторв, комплекс Королівського фарфорового заводу - різдвяна виставка дизайнерів з копіями старовинних маєтків і замків.