http://relax./

Аргентина дійсно на іншому краю землі - мало того що в Західній півкулі, так ще й за екватором, у Південному . Навіщо ж їхати в таку далечінь? Відповіді готові: за екзотикою, танго і пристрастю, за чудовими червоним вином і стейками. З зими - в літо, з літа - в зиму. За кружляє голову красою і змушує клекотати серце екстримом.

ЧИСТЕ ПОВІТРЯ ЛЮБОВІ
Ступаємо на землю столиці Срібної країни .. Її ім'я народжує в уяві фантастично яскраві картинки: Сьюдад-де-Ну-эстра-Сеньора-де-Буэнос-Айрес.

"Буэнос-Айрес" означає "чисте повітря", решта стосується Святої Діви - покровительки. Повне ім'я міста знають не всі буеносайресци, називають себе "портеньо" ("жителі порту"), а місто - просто Байрес. У всій Південній Америці він самий елегантний і діловий.

Звичайно, всі в курсі, що це батьківщина танго і що тут збуваються мрії. Але те, що цей мегамонстрів (13 мільйонів жителів, третина населення країни) настільки витончений і неповторний, приголомшує!

І найширшу в світі міську магістраль Нуево де Хуліо (140 м, пішоходам переходити в три етапи), і оперний театр Колон (так по-іспанськи вимовляється ім'я Колумба) з унікальною акустикою, і практично кожна будівля в Буенос-Айресі можна розглядати, захоплюючись і вигукуючи: "Боже, це прямо Париж! Ах, як це нагадує Лондон! .."

А ось і фішка Байреса - район Ла-Бока, один із найколоритніших. Спочатку тут селилися не найбільші удачливі іммігранти. Збивали з щитів житла, розфарбовували залишками корабельної фарби.

Тепер вулиці сяють веселеньким райдужним різнобарв'ям, а поліцейські оберігають туристів, застигають в захваті фотографування, від місцевих спритних очищувачів кишень. На кожному кроці вас умовляють купити непотрібну дрібницю, веселять цирковими трюками і акробатикою і самозабутньо награють на акордеоні. Сміливо рулите на поклик музичних екзерсисів. Де ж ще насолодитися аргентинським танго - поемою любові, відчаю і надії?

Причому не тільки подивитися! Мачо, чоловічу енергію латиноамериканця (це, до речі, його робота), висмикне вас з кола цікавих і змусить злитися з ним у досі незнайомих движеньях. Не намагайтеся боязко протестувати, мовляв, польку-бабочку ви ще готові відтворити, але танго! ..

Ви вже парите, обплітаючи його ногою і прогинаючись крутіше, ніж на йозі, і тангеро схвально киває, дивлячись в очі з тієї самої пристрастю, що передчували за тисячі миль від бруківки Байреса .. наброди по вулицях і магазинах, по площі Пласа- де-Майо - самому великому торговому району у світі, по блошиних ринках, де за сентаво можна стати володарем антикварного скарби.

І ось уже сидів у Кафе Тортоні № 829 - найстарішому артистичному кафе в місті, захоплюючись справжніми майстрами чарівного танцю. Задоволення це недешеве - від $ 20 до $ 50, але захват окупає всі матеріальні вкладення!

НА Зоряний берег
Якщо ви не втомилися від строкатого і галасливого велелюддя, можете поєднати його з жарким сонцем і океанськими хвилями. Феномен головного пляжного курорту Аргентини Мар-дель-Плата (400 км від Байреса, переліт - 1,5 години) - це зірки.


Вдень - морські, вночі - сяючі в оксамитовій чорноті неба.

Саме завдяки їм це містечко назвали Срібним морем. Піднімають вітрила човна, наповнені туристами, спраглими оглянути узбережжя з боку Атлантики. Окрема каюта, тропічні напої та запальна музика в комплексі з морським бризом і освіжаючими бризками (бл. $ 10).

А ще - поїздки на гірських велосипедах, підкорення мальовничих нагромаджень скель в районі Сьєрра-де-лос-Падре або верхові прогулянки по пагорбах, нічні клуби, дискотеки, сплав на каное, дайвінг біля північного узбережжя. Можна навіть ризикнути (згадуючи танго-експеримент з лабокскім мачо) і взяти участь у феєричному фестивалі - вибори королеви курорту.

Відпочинок в Мар-дель-Плата далеко не обмежується купанням і прийняттям сонячних ванн. Не відмовте собі в задоволенні відвідати барбекю, спробувати знамениту аргентинську яловичину. М'ясо і червоне вино - це ритуал.

ПІД МУЗИКУ ПРИРОДИ
За видовищем справжнього природного шедевра летимо (1 година 45 хв від Байреса) до кордону з Бразилією, до одного з найвищих водоспадів світу - Ігуасу (мовою індіанців-гуарані "Велика вода").

За металевим доріжках повз безліч каскадів підходимо до величезної воронці, що зачаровує красою і потужністю скидає води, - Garganta Del Diablo ("Глотка диявола "). Вода в Парані солодкувата, і метелики, яких тут тисячі, у пошуках солі хмарками кружляють над туристами, сідають на руки, труть вусиками шкіру. Чарівні відчуття під гуркітливий акомпанемент оркестру водяних струменів Ігуасу!

З Ушуайі (переліт - 3,5 години від Байреса), самого південного міста в світі, майже у Антарктиди, можна дістатися на один з найбільших льодовиків Пе- ріто-Морено (висотою 50 м). Він оголошений ЮНЕСКО світовою спадщиною людства. Гігантська маса сяючого льоду оглушливо тріскається і гуркоче, величезні шматки з ревом бухаються у воду, піднімаючи загрозливі хвилі. Вихідна арія крижаного монстра - обвалення досягла критичної точки зростання льодовика - триває кілька годин.

Спокушеним гостям пропонуються і розбурхують розваги. Наприклад, поїзд Patagonia Express перетворився на атракціон з тих пір, як став піддаватися .. нападам грабіжників, підісланих винахідливими чиновниками з місцевого департаменту туризму. Нальоти в стилі вестерн: у пасажирів під дулами рушниць вимагають гроші і коштовності, а трохи пізніше радісно повідомляють про розіграш!

Тому, проїжджаючи Патагонію, тримайте діаманти ближче до тіла. Побродивши по країні, ви зрозумієте, що аргентинці - вельми оригінальний народ. Наприклад, якщо на ваше питання співрозмовник покрутив пальцем біля скроні, це не означає: "Який же ви .. некмітливий!", Це означає: "Хвилиночку, дайте подумати!"

А ще вони не можуть без чаю мате . Ходять по вулицях, потягуючи темно-зелений настій через трубку (бомбілла) з гарбузового посудини (калабаса), в іншій руці притримуючи термос із гарячою водою для наступної заварки. У цьому чаї явно щось є, недарма ж тут побутує вислів: "Клянуся мате!"