http://relax./

Сидней по праву вважається найкрасивішим містом Австралії і одним з найпрекрасніших міст світу. Якщо поглянути на історію Сіднея під самим широким кутом зору, то вийде, що практично все XX століття місто самостверджувався шляхом грандіозних будівельних проектів.

І, треба віддати належне подібного завзятості, сильно в цьому досягли успіху. Сьогодні зведені з надзвичайним розмахом архітектурні шедеври в більшій чи меншій мірі знає весь світ. Саме вони тепер стали візитною карткою міста, і цілком можливо, що саме завдяки їм, добра половина людства вважає Сідней столицею Австралії.

Сідней розташований на пагорбах над чудовим затокою, який цілий рік заповнює безліч судів. У 1959 р почалися роботи по монтажу будівлі, якому згодом судилося стати візитною карткою не тільки Сіднея, але і всієї Австралії.

Керував будівництвом данський архітектор Йорн Утцтон, чий проект під номером 218 і переміг у конкурсі. Всього ж на конкурс було подано більше восьмисот заявок.

Важко сказати, що було б побудовано на цьому місці, якби головою відбіркової комісії не опинився відомий архітектор Ерроу Сааринен, якому, за чутками, Утцтон доводився далеким родичем. Так чи інакше, але час показав, що вибір проекту данця виявився вірним на всі сто відсотків.

Побачивши одного разу в Сіднейському затоці білосніжні куполи-раковини, що нагадують видали роздуті на вітрі вітрила, забути їх неможливо.

Але якою ціною далася ця видима легкість авангардистського будівлі! Замість чотирьох років будівництво тривало чотирнадцять, замість семи мільйонів доларів на зведення Сіднейської опери було витрачено в п'ятнадцять разів більше - тобто 102 мільйони доларів.

Кабінет міністрів, звинувачений у невиправданому завищенні витрат, був змушений піти у відставку, а сам архітектор в розпачі спалив всі креслення і в сказі покинув Австралію. І, тим не менш, будівництво було закінчено, правда, Йорн Утцтон так ніколи і не побачив своє головне творіння. Його образа виявилася настільки сильна, що він більше не повернувся в Сідней.

У жовтні 1973 в присутності королеви Великобританії Єлизавети другої "Опера Хаус" був урочисто відкритий. Першим спектаклем, даними в цьому дивовижному місці, стала опера Сергія Прокоф'єва "Війна і мир".

Міст Харбор Бридж, велич якого вражає туристів багато десятків років.


У 1932 р після восьмирічного будівництва найбільший у світі арочний міст був відкритий. Насправді, якщо додати до цього терміну час, витрачений на розрахунки і проектування, то вийде дуже значна цифра - 20 років.

Саме стільки років свого життя витратив на вішалку, як негайно прозвали це чудо світу, головний інженер будівництва Джон Бредфілд. Помилуватися краєвидами на ці споруди можна з двох обозревательних пунктів - Мілсонс поінт і Міс Маквейрі поінт.

Одне з найбільш відомих туристичних місць в Сіднеї - Circular Quay.Отсюда відкривається прекрасний вид на будівлю опери та міст, тут знаходиться центральний причал поромів, які в Сіднеї такий же вид транспорту, як автобуси. Прогулянка на поромі - обов'язковий пункт туристичної програми.

Увечері Circular Quay та історичний район The Rocks не менше привабливі, види міста і вогні безлічі ресторанів і кафе привертають до себе відвідувачів. Особливо привабливий район Дарлінг Харбор з його магазинами, ресторанами, Морським музеєм і Сіднейським зоопарком ..

Цікава можливість подивитися на місто з висоти надається на телевізійній вежі АМП Тауер. Вона стала прекрасним оглядовим майданчиком, з якого відкривається прекрасна панорама міста. Щороку це досить незвичайне трьохсотметрове спорудження відвідує більше мільйона чоловік.

Цікаво, що у верхній частині башти над оглядовими майданчиками і ресторанами знаходиться резервуар, розрахований на сто шістдесят тонн води. Конструкція вежі справді не зовсім звичайна. Силовим елементом залишається відносно тонкий центральний стрижень, здатний витримати сильний землетрус.

А ось стабілізують всю конструкцію зовнішні троси, що розходяться вниз у формі спідниці. Всього таких кабелів 56. І кожен з них важить сім тонн. Інженери стверджують, що вежа без зусиль зможе простояти п'ятсот років.

Побродивши серед хмарочосів, розташованих у центрі міста, можна зануритися в атмосферу бізнес-центру столиці Австралії. І, можливо, тоді ви зможете зрозуміти, чому деякі колишні співвітчизники обирають цей материк для свого життя.