/

Чистий чарівний ліс, грайливий настрій ландшафту і, звичайно ж, неповторні озера - ось що робить Браславський край прекрасним місцем для відпочинку.

Колись тутешні місця відчули на собі льодовикові чари, вони то і околдовавалі це місце розсипом зачаровують озер і чудових пагорбів, що входять тепер до складу Національного парку "Бориславська озера"

Як дістатися до Браславських озер ?

Національний парк "Бориславська озера" знаходяться на північному заході Білорусі (Вітесбская область)

У центрі цього Національного парку розташований дуже милий і затишне містечко Браслав.

Сюди ходять прямі автобусні рейси з

• Мінська
• Вітебська
• Полоцька

Якщо ви, наприклад, їдете з Москви чи Санкт-Петербурга, то найзручніше їхати на поїзді до Полоцька, а до Браслава звідти - хоч і не рукою подати, але автобусом можна доїхати дуже швидко.

До речі, якщо ви плануєте включити в свій відпочинок чудову пізнавальну ноту, то такий варіант буде ідеальний і тим , що по дорозі можна буде познайомитися і зі старовинним Полоцькому, прогулятися по його милим вуличках, відчути неповторний дух Софійського собору, насолодившись дивним звучанням його органу ...

Але от ви потрапляєте в серці Браславських озер - Браслав. І .. злітаєте. Так, саме злітаєте душею разом з тутешнім затишком, наповненим свіжістю, легкістю і безпечністю.

Напевно, поринаючи у світлу Браславський атмосферу, навіть реаліст зможе перетворитися на окриленого романтика. А щоб це романтичний настрій можна було відчути в повній мірі, потрібно неодмінно відвідати Браславський Замкову гору.

Відчуваючи хвойний аромат, вбираючи дивовижну мелодію шелесту крил білосніжних чайок, вторять руху вітру, серце відкриває для себе з Замкової гори дивовижні краси озера Дрівяти.

А ще під погляд потрапляє безліч милих будиночків. Можливо, саме знявши кімнату в одному з них, ви і влаштуєте собі тут прекрасний відпочинок, наповнений ладом.

А ще можна оселитися на одній з турбаз, розташованих на території цього Національного парку, одна з них розташована безпосередньо на околиці Браслава, а решта - в його околицях (біля чарівних сіл Леошкі, золових, Слобідка). А в богиня, наприклад, гостинно відкрито Будинок рибалки.

Але потрібно відзначити, що туристична інфраструктура на Браславщіне досить специфічна.

Браславщіна орієнтована, насамперед, на природний туризм, і місць відпочинку , що розташовують комфортабельними умовами, тут дуже мало. Тому, якщо ви є любителями комфортного відпочинку, то про "місце під сонцем" потрібно подбати заздалегідь.

Зате на території Національного парку існують численні туристичні стоянки.


Для любителів відпочинку з наметами - це просто ідеальний варіант.

З одного боку, такі стоянки дають можливість повною мірою насолоджуватися красою природи, з іншого боку, ці стоянки цілком цивілізовані (вони обладнані кострищем, туалетом, стоянкою для автомобілів, сміттєзбиральниками, існує також послуга підвезення до стоянок дров, а ось намет і туристичний інвентар повинні бути привезені з собою).

Більшість таких туристичних стоянок розміщені в районі озер Болто і Струсто.

Такими туристичними стоянками активно користуються любителі-риболови, головне - подбати про придбання путівки - дозволу на таку ловлю.

Це можна зробити в будівлі Національного парку "Бориславська озера" в самому Браславі на вулиці Дачній або ж - на одній з турбаз. Всіх вражає різноманітність риб в тутешніх озерах. Це і вугор, і лящ, і щука, і білий амур, і минь, і колючка, і окунь, і піскар, і язь і багато інших.

Втім, Браславщіна славиться не тільки різноманітністю риб, але і різноманітністю тварин. І туристичний бізнес, грунтуючись на цьому, пропонує цікаві програми - спостереження за тваринами (козулями, лосями, бобрами), існують і спеціальні орнітологічні програми (саме тут можна поспостерігати за життям у природному середовищі куликів, чорних лелек, сірих чапель).

А ще, відпочиваючи на Браславських озерах, можна зробити ряд цікавих екскурсій. Одна з найбільш класичних екскурсій цього краю - екскурсія на гору "Маяк".

Потрапляючи на "Маяк" відчуваєш дивні відчуття. З високого пагорба погляду відкриваються дивовижні озерні улоговини. Подивишся в одну сторону - вражає озеро Снуди, подивишся в протилежну - захоплює озеро Струсто.

Втім, стоячи на горі, хочеться кружляти, і складається відчуття, що озера немов зливаються в щось єдине, нескінченне і гармонійне.

Але на цьому гармонія цього краю не закінчується. Вона продовжує литися далі у вигляді чудесних джерел. Вируючі і Студений, джерела надають не тільки свіжість і блаженство, але і надихаючу віру.

Може бути, саме тому на деревах біля джерел люди зав'язують стрічки. Це символ того, що їхні мрії неодмінно збудуться.

І хто знає, може бути ці мрії як - раз і пов'язані з Браславський краєм.
Можливо, хтось загадає відправитися в тижневий байдарковий похід по річках і озерам Браславщіни (що ж - цілком здійсненне бажання), хтось загадає хорошу погоду, щоб насолодитися відпочинком на пляжі.

А хтось просто загадає лаконічне, але дуже вірне але, в теж час, об'єднуюче їх усіх, бажання: "Назад в цей край знову!"