Вирішивши провести відпустку на болгарському узбережжі і вивчаючи відгуки туристів про готелі та апартаменти в Болгарії, складно не помітити, що програма відпочинку у всіх відпускників практично одна і та ж.

Як правило, це довгі години на пляжі або у басейну, рейд по місцевим ресторанам і винних погребах, вечірній променад по набережних і рідкісні екскурсії в Варну, Несебр або Стамбул. Трохи більше встигають побачити фанати автомобільних пробігів і ті, хто планує придбати квартиру або будинок у Болгарії.

Втім, на загальному тлі дуже спокійного і передбачуваного відпочинку можна зустріти і незвичайні дорожні замітки, що дозволяють відкрити країну зовсім по-новому. Отже, 3 свіжих погляду на відпустку в Болгарії.

Знову в сідло. Достаток неасфальтована доріг, петляють по гірських грядках, долинах, виноградником, і глухим дівчатам вівчарів перетворюють Болгарію в ідеальний плацдарм для велопробігу. Відправитися в нього можна самостійною компанією або в складі екскурсійної групи.

Перевага першого варіанту - свобода дій, можливість незапланованих зупинок і атмосфера справжніх пригод, зате другий спосіб позбавляє вас від необхідності вивчати прогнози погоди, карти країни і шукати житло - окремо розташовані будинки в Болгарії рідко зводяться в гірських селах. Ще одна незвичайна ідея активного відпочинку - кінний туризм. Підготовлені наїзники можуть відправитися в справжнісіньке подорож по мальовничій північній прибережній частині країни, тривалістю в цілий тиждень.

Шопінг по-болгарськи.


Хоча цю країну як і раніше складно назвати повноцінною "закордоном ", асортимент та знижки тут уже цілком європейські. Великі моли з найвідомішими брендами та відділами дуже якісного шкіряного взуття та дизайнерського одягу болгарського виробництва є в Софії, а в центрі Варни також можна знайти магазини і бутіки італійської, грецької і турецької одягу.

Втім, тим, хто знімає апартаменти в Болгарії в районі Золотих пісків і Сонячного берега теж варто з пристрастю вивчити місцеві торгові ряди. Тут можна знайти грецькі магазини хутряних виробів за більш, ніж прийнятними цінами, авторські ювелірні салони з якісним сріблом і золотом високої проби, лавки з виробами з натурального шовку, антикварні магазинчики.

Лікування та SPA. Незважаючи на те, що "курортна" нерухомість в Болгарії - будинки та квартири - розташовується переважно на узбережжі, відпочити і відновити здоров'я тут можна і далеко від моря: в Девіне, Велінграді, Кюстенділе. Причому вельми ефективно - в численних бальнеологічних санаторіях в гірській частині країни лікують захворювання нервової, дихальної, травної та опорно-рухової систем, ожиріння, діабет і шкірні хвороби, відновлюють після важких травм і операцій.

В основі лікувальних курсів - цілющі грязі і солі, численні мінеральні джерела, активний відпочинок на свіжому екологічно чистому повітрі високогір'я. А жити можна як у санаторіях радянської епохи, так і в сучасних комплексах - з кожним роком апартаменти в Болгарії все активніше зводяться не тільки на морі, але і навколо бальнеологічних курортів.