Нарешті настало літо! Дуже скоро ви їдете у відпустку за кордон і берете з собою дитину. І щоб відпочинок залишив тільки приємні спогади і вам, і вашому чаду, давайте розберемося, як правильно організувати подорож.

Як оформити документи?

Навіть ті, хто вже неодноразово бував за кордоном, можуть зіткнутися з деякими проблемами, коли вирішать взяти з собою дитину. І основний нюанс - це, мабуть, оформлення документів.

Дані дитини до 14 років повинні бути вписані в закордонний паспорт будь-кого з батьків. Відвідайте паспортно-візову службу і надайте наступні документи:
• паспорт громадянина РФ;
• закордонний паспорт;
• свідоцтво про народження дитини;
• вкладиш громадянства дитини.

Залишиться лише написати заяву і сплатити внесення змін до свій закордонний паспорт. Якщо їде лише один з батьків, потрібно ще нотаріально завірений дозвіл на вивезення дитини від другого батька.
Вибираємо місце відпочинку

Найбільш популярні для сімейного відпочинку Кіпр, Болгарія, Єгипет, Туреччина. Летіти туди не дуже довго, а сервіс досить добре розвинений. Ви, звичайно, знаєте, що малюки важко акліматизуються, тому різка зміна клімату не рекомендується. Найкраще поїхати з малюком в європейську країну з помірним кліматом. Але якщо відвідати жаркі країни все ж хочеться, спочатку (тижня за три до відпустки) вирушайте до педіатра. Лікар випише вашій дитині вітаміни і порадить, що робити, щоб зміцнити імунітет.

Ви можете самостійно знайти сайт готелю і відгуки про неї (навіть якщо подорож організовує турфірма) та ознайомитися з усіма послугами. Зверніть увагу, наскільки готель орієнтований на відпочинок з дітьми: організація харчування, надання додаткових послуг, наявність дитячих майданчиків (і чи дають там напрокат ігровий інвентар - не везти ж з дому відерця і совочки!), Пандусів для колясок і т.п.


У готелі можуть видавати коляски - так що вам не доведеться везти зайвий вантаж.

Збори в дорогу

Діти швидко втомлюються, тому зі свого боку зробіть все можливе для того, щоб всі формальності в аеропорту пройшли для вас швидше. Навіть те, що ви візьмете з собою пластикову, а не металеву авторучку, дозволить заощадити час (коли ви будете проходити через металошукач в Москві, вам не доведеться зупинятися для додаткової перевірки).

Що ж стосується речей, які варто взяти з собою, батькам малюків можна порадити запастися кількома підгузниками і вологими серветками (ви можете не знайти в продажу звичних, а на пошуки часу може не бути). Крім змінного одягу і взуття на різні випадки життя, обов'язково подбайте про те, щоб дитина не нудьгував ні в дорозі, ні на відпочинку. Візьміть те, що його захопить - книжку з картинками, декілька улюблених іграшок, альбом і фломастери, плеєр з музикою або аудіокнигами.

На відпочинку з дитиною

У перший день краще побути в готелі , щоб дитина звикла до клімату (а після повернення пару днів залишатися вдома, щоб уникнути застуди). Незвичну їжу вводите в раціон потроху і поступово: може виникнути алергія. Добре, якщо харчування приблизно таке ж, як і вдома.

Водні розваги завжди захоплюючі, йти не хочеться. Але в перші дні не варто занадто багато часу проводити на пляжі. Завжди використовуйте дитячий сонцезахисний крем і після кожного купання знову наносите його на шкіру малюка. Слідкуйте, щоб більшу частину часу дитина була в тіні (з вами під тентом), і не допускайте довгого перебування у воді - інакше будуть сонячні опіки. Особливо це відноситься до малюків до року. І навіть в тіні не знімайте з дитини панамку.