Коли я приходжу в гості, то само собою звертаю увагу на те, які рослини є в будинку у знайомих. Погодьтеся, що вони роблять квартиру більш одомашненої, обжитий і затишною. Але деякі мої друзі, дуже товариські, між іншим, люди, не мають зелені в горщиках з-за невеликої кількості часу, проведеного в будинку. А адже всяка рослина любить догляд. Тоді я вирішила з'ясувати, що, крім кактусів, вимагає до себе мінімального уваги і догляду, а радувати око може не менше, ніж, скажімо, заморська пальма.

1. Аспидистра

У народі цю рослину називають "дружною сімейкою". Рослина відноситься до сімейства лілійних. Воно дуже нагадує великий конвалія через широких листків темно-смарагдового кольору. До речі, ця рослина зовсім не обов'язково тримати на вікні, воно буде прекрасно жити, наприклад, на столі. Йому підходить і сухий, і вологе повітря. Існує й пестролістая різновид аспидистри з білими і жовтими смугами, вона вимагає більшого світла, бо інакше оригінальна забарвлення пропаде. Єдине "але" - це те, що мінімум раз на тиждень чи два бажано обмивати листя, а ось полив - у міру висихання землі, головне - не створювати застою води. Пересаджувати цю рослину потрібно якомога рідше, в принципі тільки тоді, коли кореневище починає займати майже весь горщик. Цей милий квітка може вас радувати своїми квітами. Зазвичай це відбувається з кінця січня по квітень. Квіти знаходяться у самого кореневища. Вони дуже схожі на підсушені, розкриті дзвіночки темно-фіолетового кольору.

2. Толстянка

Вона ж крассула, жірянка і "грошове дерево". Кажуть, що воно дійсно приносить в дім гроші, але тільки в тому випадку, якщо його паросток вкрасти. Крассула дійсно схожа на дерево. У неї твердий стовбур, на якому розташовані гілочки з товстими, м'ясистими чорно-зеленим листям. Щоб виростити таке дерево, потрібно відірвати листочок і поставити в стаканчик з водою. Поступово листик пустить корінці, і ви побачите невеликі листочки у його заснування. Значить, пора висаджувати в землю. Хоча фахівці рекомендують підсушувати листик 2-3 дні в торфі і піску і відразу саджати безпосередньо в землю. Поливати "грошове дерево" треба рідко, проте не допускати сильного пересушування, а то жирні листочки будуть відвалюватися. Виглядає дерево дуже багато і благородно.
3. Хлорофітум

Неймовірно витривале і швидкоростуча рослина - воно явно любить життя. Хоча перевагу віддає вологому грунті. Як виглядає хлорофітум? Дуже красиво: у нього тонкі смугасті вигнуті листя і маленькі біленькі квіточки. Їх рослина викидає у вигляді довгих вусів - гілочок, на стовбурі яких розташовано безліч квіточок з жовтими тичинками. Дуже ніжно і красиво виглядає.
4. Спатифиллюм

Спатифиллюм - дивовижна рослина, воно може цвісти протягом усього року. Його квітки нагадують білі порожнисті часточки з віночком. Такі квітки з'являються досить рано. Спатифиллюм потрібне світло і великий горщик. На своєму досвіді переконалася, що рослина справді не потребує особливого догляду, достатньо лише поливати. І навіть якщо я це забуваю зробити, він терпляче чекає своєї порції води.


Навесні і влітку я поливаю його трохи частіше, а взимку головне - виставити на світло і поливати рідше. А щоб простимулювати повторне цвітіння, я обрізаю відцвілі ніжки біля самої основи. У подяку за це він випускає нові листя і квіти, радуючи око своєю кущуватістю.
5. Сциндапсус

Ця квітка мені пам'ятається ще з дитячого садка. У нього плетуться стебло, що нагадує ліану, на якому розташовуються серцеподібні листя соковито-зеленого кольору з білими вкрапленнями. Щоб листя були великими, а стебло товстим, воно повинно стояти в досить освітленому місці. Поливати квітку потрібно в міру висихання землі. Як тільки у вас буде з'являтися час, обов'язково протирайте листя або обприскуйте - на ці дії рослина відповість вам ростом і красою. Сциндапсус може сягати півтора метрів в довжину, його стебла можна пускати витися по стіні. До речі, якщо ви його розташуйте на кухні, то він буде листям поглинати чадний і вуглекислий газ, нікотин і навіть фенол, формальдегід, що виділяється з меблів.
6. Ехмея

Не дивуйтеся назв рослин, вони не настільки рідкісні, як це здається. Я впевнена, всі їх ви бачили не раз в гостях і квіткових магазинах. Так, наприклад, ехмея має щільну розетку з жорстких листя. Якщо розглядати найпоширенішу ехмею, то вона називається смугастої. Її квітка, мабуть, найбільший і красивий. Він нагадує хвостик ананаса, тільки має червоний колір. Понюхати таку квітку не вийде, так як він колючий, але виглядає чудово. До речі, у інших видів ехмей квіти бувають рожевого, коралового, червоно-золотого і блакитного відтінків. Якщо у вас в будинку жарко, рослина треба обприскувати, але хіба заради такої войовничої екзотики не варто потрудитися?
7. Аспарагус

Зустрічаються кілька різновидів, але найбільш поширений - перистий. Нагадує зовні кущистий, ажурний папороть з листям-голочками. Вони розташовані на довгих, гнучких стеблах, утворюючи безліччю листочків своєрідні зелені хмари. Рослина дуже м'яке і ніжне, поранитися про нього неможливо. Аспарагус пристосовується і до тіні, і до яскравого світла.
8. Колеус

Якщо ви хочете регулярного різноманітності, вам підійде це рослини. Листя колеусу дуже незвичайні за кольором, утворюють щоразу нові поєднання білого, кремового, зеленого, бордового, бронзового та фіолетового. Оксамитові, м'які, вони дивують вишуканими візерунками і відтінками. Жилки і краю овального листя часто мають інший колір, наприклад, багряний. Малюнок основної поверхні листа: плями, розводи, смуги, цяточки - дуже екзотично. Для того, щоб кущик колеусу був об'ємніше, гілочки зверху прищипують. Головна умова їх змісту - тепло, тому виставляти на вітер рослину не можна, листя можуть стати в'ялими.
Виявилося, що список таких невибагливих у догляді рослин досить великий, так що хто шукає, той завжди знайде. Як ви могли помітити, мінімальний догляд за рослиною зовсім не означає, що квітка не буде мати великих листя і квітів. Квіти можуть виглядати дуже гідно і не просто очищати повітря в кімнаті, але і прекрасно прикрашати інтер'єр.