Осінні тенденції флористики від голландських дизайнерів

Дизайнери Квіткового Бюро Голландії, визнаного авторитету в світі квітів, стверджують - цієї осені на піку моди букети в стилі кантрі, а головний квітка сезону - садова лілія. Вони поділилися з нами основними квітковими трендами цієї осені і розкрили секрети складання унікальних дизайнерських букетів.

Цієї осені мода повертається до коріння: актуально все, що можна зробити своїми руками - традиційні ремесла, спечений у домашній печі хліб і власноруч вирощені квіти. Осінні букети дозволяють на час забути про вічне круговерті міського життя і поринути в лоно природи, розслаблену атмосферу села.

На світових флористичних показах цього сезону панують звичні садові квіти, а основу більшості композицій становить лілія. Світ лілій неймовірно різноманітний, і з кожним роком на всесвітньо відомих квіткових аукціонах в Голландії з'являється все більше нових видів цього елегантного квітки.

Відомий голландський майстер-флорист Гері Лун під час свого останнього візиту до Москви в травні цього року представив публіці унікальну нову азіатську лілію "Хеопс" екзотичної пісочної забарвлення з червоними відблисками. Цей вид лілій відрізняється незвично великими бутонами, що ростуть вгору, що спрощує їх транспортування і дозволяє створювати особливо ефектні букети.

Одним з найбільш популярних видів лілій в Європі сьогодні є трубчаста лілія "Рожевий рай". Традиційно трубчасті лілії мають білий колір, проте селекціонерам цього унікального виду вдалося домогтися незвичайного димчасто-рожевого забарвлення, зберігши особливий тонкий аромат білих лілій.


Цього року лілія "Рожевий рай" заслужено номінована на престижну нагороду FloraHolland Cut Flower Award.

Завдяки тому, що лілії зараз вміють вирощувати в теплицях під штучним освітленням, їх можна придбати протягом усього року. Композиції з лілій не вимагають особливого догляду і здатні простояти у вазі близько двох тижнів. Однак не забувайте про те, що декорувати приміщення ліліями слід з особливою обережністю, так як ці квіти є сильним алергеном.

Законодавці квіткової моди радять вибирати квіти натуральних відтінків. Особливо актуальні червоні, жовті, білі і рожеві бутони - традиційні для культури багатьох народів. Вже готову композицію в якості останнього штриха можна розбавити бутонами або штучними деталями яскравих відтінків або контрастних тонів.

При виборі аксесуарів зверніть особливу увагу на вироби з натуральних матеріалів - дерева, шкіри, кераміки, олова, грубої тканини і мотузки .. Не бійтеся необроблених, шорсткуватих, нефарбованих поверхонь. Вітаються експерименти з вазами - пошук нових, несподіваних форм.

Але першу скрипку в осінніх композиціях відіграють не вони, а матеріали і орнамент - фольклорні мотиви різних народів, природний візерунок деревини, мазки пензля .. Композиція може виглядати нарочито грубувато - головне, щоб вона зберігала дух Провансу або російського села.