Багато рослин можна сформувати і виростити як невеликі деревця - з штамбом і кроною будь-якої форми: троянду, лимон, олеандр, клен, фуксію, герань, аукубу, лавр, бересклет, мирт та інші.

Для цього доведеться навчитися мистецтву обрізки. Технічно ця процедура не складна.

Обрізка представляє собою видалення великих гілок і пагонів, проводять її щорічно, зазвичай в середині або наприкінці зими. Перш ніж обрізати гілки, потрібно представляти кінцеву форму рослини, тому що пагони вже не відросте на старому місці подібно волоссю на голові людини.

Для цього вам знадобляться: гострий ніж, ножиці, садовий вар, віск або деревне вугілля .

Виростивши вертикальний втечу до потрібної висоти, пріщіпніте маківку. Зверху на пагоні залиште 4-5 нирок.


З них виросте основа крони майбутнього деревця - скелетні гілки. Решта бруньки на стволике приберіть.

В подальшому, обрізаючи розвинулися гілочки крони, визначте, яку нирку залишити зверху - дивиться всередину крони або з неї. Ця нирка задасть напрямок майбутнього втечі.

Не забувайте потроху повертати рослину до джерела світла, щоб крона розвивалася рівномірно.
Важливо: квітучі рослину обрізають тільки після закінчення цвітіння, найчастіше це відбувається восени в кінці вересня - жовтні місяці.

Підрізка - попросту підрівнювання або укорочення подовжених пагонів, з метою підтримати форму протягом усього періоду росту.

Прищипку проводять навесні, із зростанням нових пагонів, вона дозволяє кроні гілкуватися, і формувати рослину в потрібному стилі.