У культурі вирощують єдиний вид - Медінілла величну. Її батьківщина - тропічні ліси Африки і Мадагаскару.

Жадана для квітникарів медінілла досить примхлива у догляді.
Як всі тропічні рослини, медінілла любить тепло, високу вологість повітря, хороше освітлення (з притенением від гарячих променів) . Вранці і ввечері для Медінілла корисні косі м'які промені сонця.
Бережіть це теплолюбива рослина від протягів.

Для росту і цвітіння Медінілла навесні і влітку достатньо звичайної кімнатної температури - близько 23 градусів.
Взимку у Медінілла проходить період спокою; температура змісту знижується до 15 градусів. У цей час рослина закладає квіткові бруньки.

При вирощуванні Медінілла потрібно підтримувати вологість субстрату. Не можна допускати пересихання грунту в горщику з Медінілла, інакше рослина скине листя, бутони і суцвіття.

Регулярний полив влітку потрібно рясний (використовується м'яка чиста вода кімнатної температури); взимку рослина поливають обмежено.

Медінілла любить підвищену вологість повітря, тому рослину і повітря навколо нього бажано обприскувати кілька разів на день (а краще помістити в зимовому саду зволожувач повітря).

Горщик з Медінілла корисно встановити на піддон з вологою галькою, щоб звідти постійно випаровувалася вода.

Оскільки медінілла в природі може жити як епифит, їй не потрібно багато землі: для успішного росту досить невеликого горщика. Але субстрат обов'язково повинен бути добре дренованим; на дні горщика помістіть дренаж.

Молоді рослини потрібно пересаджувати щорічно, дорослі - через 2-3 роки з щорічною заміною верхнього шару землі в горщику.
Фахівці радять складати для пересадки Медінілла суміш дернової, листової, торф'яної , перегнійної землі і піску в пропорції (2: 2: 1: 1: 1).

Поза періоду спокою любить медінілла рідкі мінеральні підгодівлі (2-4 рази на місяць), відповідаючи на це дуже декоративним зовнішнім виглядом і закладкою безлічі квітконосів.


Кілька разів за літо корисно підгодувати Медінілла і органічними добривами.

Недолік світла, недостатня вологість повітря, неправильний полив, низька температура змісту, неочищена вапняна або хлорована вода для поливу, протяги, зміна місцезнаходження перед цвітінням - ці негативні фактори можуть стати для Медінілла причиною втрати листя і квіткових бруньок.

Після цвітіння сильно розрослася Медінілла підрізають. Отримані живці можна спробувати вкоренити.

Зааботлівий догляд за цією рослиною є гарантією того, що щорічно в кінці весни і в першу половину літа можна буде милуватися незабутнім видовищем - цвітінням Медінілла!

Ну, а якщо хто не хоче розлучатися з її квітками і хоче продовжити це задоволення надовго, то в магазині "Щасливий сад" можна придбати дивну штучну квітучу Медінілла. Італійці так добре роблять штучні квіти, що ці творіння неможливо відрізнити від живих рослин навіть при найближчому і уважному розгляді!

Розмноження Медінілла
Після цвітіння Медінілла на місці опилённих квіток утворюються плоди -ягоди.
Дозрілі свіжозібране насіння можна використовувати для розмноження, висіваючи їх в легку суміш (наприклад, листової землі і піску).

Вегетативно медінілла розмножується живцями, зрізаними з рослини навесні й на початку літа, а також кореневими нащадками і відведеннями.

Для успішного вкорінення живців Медінілла потрібна висока температура (близько 30 градусів) і підвищена вологість повітря.
Кожен відводок і держак Медінілла, оброблений фітогормонами, укорінюють в окремому маленькому горщику. Як субстрат для вкорінення використовують легку поживну суміш (наприклад, рубаний сфагнум і пісок).

Помістіть вкорінюється держак і молода рослина в міні-тепличку для створення сприятливого мікроклімату - до тих пір, поки дозволяють невеликі розміри Медінілла.