Пеперомії - це великий рід з сімейства перцевих, що охоплює близько 1000 видів багаторічних, рідше однорічних, трав або напівчагарників.

Більшість видів цієї рослини походить з тропічних районів Америки (від Флориди і Мексики до Чилі та Аргентини), де вони ростуть в тінистих місцях під пологом лісу, наземно - на пухких торф'янистих грунтах або епіфітно - на деревах, гниючих стовбурах, або на скелях і кам'янистих розсипах.

У кімнатному квітникарстві зазвичай вирощують декілька різновидів, які утворюють подобу розетки.

Пеперомия срібляста.
Рослина низькоросла, компактне, листя скупчені, зразок розеток. Листова пластина щитовидна, округла, з 9-11 дугоподібними жилками, зверху по жилах темно-зелені, а між ними світло-сріблясті, з перламутровим блиском.

Пеперомия зморщена.
Мініатюрне, витончена рослина з дрібними темно-зеленими гофрованими листям на довгих ніжних живцях. Листя ростуть густо, пучком. Колосовидні світлі суцвіття споруджуються над ними і надають елегантність і витонченість рослині. Це один з небагатьох красивоквітнучих видів.

Пеперомия сіро-срібляста або мармурова.
Невелике тендітна рослина з величезною кількістю мармурово-зеленого листя. У середині куща молоді листочки більш дрібні, на коротких черешках, а по краях великі (старі), схилені в сторони. Вони мають округлі лопаті, які перекривають один одного. Дуже добре виглядає в мисках і горщиках.

Листя у пеперомій найчастіше м'ясисті, розписні, містять деякий запас зв'язаної води.


Квіти зібрані у витончені суцвіття-качани, у багатьох видів вони тоненькі, довгі, часто спірально закручені.

Представники цього роду переносять відносно слабку освітленість, досить невибагливі до грунту. Їх можна вирощувати і на дуже легких поживних почвосмесью, і на більш важких. Тільки мелколистние, низькорослі види вимагають пухкий грунт.

Живильні почвосмеси повинні складатися з суміші торфу і перепрілого коров'яку. Бажана підгодівля рідкими мінеральними і органічними добривами, чергуючи в період з квітня по серпень, щодекади.

Температура утримання рослин в літній період повинна бути днем 22-24оС, вночі 18 С. При більш високій температурі (27- 28оС і вище) рослина призупиняється в рості. У зимовий період оптимальна температура не нижче 16оС. При більш низькій на листках з'являється спочатку світла пляма, поступово перетворюючись на мікроскопічні утворення.

Видам, які відрізняються м'ясистим листям і стеблами, не шкодить тимчасове підсихання земляної грудки. Мелколистние і низькорослі рослини слід поливати рівномірно, систематично, крім зими, коли полив повинен стати помірним. Розмножуються ці рослини живцюванням пагонів, відводками або листовими живцями. Потрібно відзначити, що при розведенні рослини листовими живцями вкорінення йде набагато повільніше і відповідно розвиток дорослої рослини затримується.

Види з зеленим листям влітку потребують сильного притенении, ряболисті форми вимагають більш яскравого освітлення, інакше втрачають строкату забарвлення.