Зубрільчева М.М.В осінньо-зимовий період, коли немає яскравих садових фарб, радість нам доставляють кімнатні рослини, особливо квітучі види. Саме до таких відноситься цикламен.

Він привабливий своїми квітами орхідееобразной форми різного забарвлення і красивими, з мармуровим візерунком на верхній стороні пластини, листям.

Цвітіння його починається з листопада і закінчується лише в квітні. Для того щоб воно було рясним і прикрашало кімнату, коли за вікном царює малопривабливий пейзаж, потрібно дотримуватися деяких умов.

Наприклад, в приміщенні ця рослина вирощують на світлому підвіконні. Бажано щоб температура повітря при цьому була не нижче 15С.

У період цвітіння цикламен поливають не рідше двох разів на тиждень через піддон. Необхідно щоб грунт завжди була зволожена.

У період росту і цвітіння йому потрібна підгодівля комплексним мінеральним добривом для кімнатних рослин. Досить буде робити це раз на два тижні.

У догляді за цикламеном є одна особливість - його не рекомендується переставляти на інше місце, це може призвести до скидання бутонів.

Навесні після цвітіння рослина відправляється на спокій.


Якщо листя в цей період зів'яли і відпали, то цикламену потрібна пересадка в новий субстрат. Під час спокою його зрідка поливають, а на літо горщик укладають на бік і прибирають у більш прохолодне приміщення.

У серпні - вересні квітка знову ставлять на світле місце і збільшують полив.

При посадці потрібно врахувати важливий момент - бульба повинен бути піднятий над грунтом, адже саме у верхній частині знаходяться листові і квіткові бруньки, при їх заглублении квітка загине.

Якщо ви вирішили купити готове рослина, то обов'язково зверніть увагу на стан його здоров'я, щоб листя були чистими, щільними без видимих пошкоджень.

Квітки повинні бути всіх трьох стадій: маленькі ще зелені бутони, великі бутони, в яких вже видно забарвлення майбутньої квітки, і повністю розпустилися.