Кімнатні рослини - частина оточуючого нас світу, живого і прекрасного.

Вони прикрашають приміщення, знижують рівень іонізації повітря, захищають від електромагнітного випромінювання, очищають атмосферу, насичують повітря киснем. Але наші зелені друзі вимагають також допомоги від нас, уваги до себе та ретельного догляду.

Головним чином це правильний полив. Саме цей процес викликає труднощі у початківців квітникарів. А більш досвідчені інакше як мистецтвом його і не називають. Організація зрошення вимагає знання обсягу вологи, необхідної рослині, і ясного уявлення про те, чим і коли поливати. Одним з елементів мистецтва поливу кімнатних рослин є інструменти для поливу.

Одні вважають найбільш відповідним інструментом звичайну лійку з довгим носиком, інші довіряють цей процес системам автоматичного і напівавтоматичного поливу. Оптимальний варіант для кімнатних умов - мікрокраплинної полив за допомогою відповідного обладнання.

Крапельне зрошення
Це порівняно новий метод поливу, що вже встиг зарекомендувати себе позитивно. Його основна перевага полягає в тому, що волога надходить безпосередньо в прикореневу зону рослини в необхідному і достатньому для нього обсязі.

Втрати рідини через випаровування і стікання в глибинні шари грунту виключені, що дозволяє скоротити витрату води в два рази. Крім того, на поверхні грунту не утворюється кірка, що перешкоджає диханню коренів.

У застосуванні до кімнатним квітам незаперечні переваги такого поливу - економія праці і часу, а також можливість надовго залишати рослини без нагляду, що актуально для дачників і відпускників.

Пристрій, принцип роботи
Всі мікрокрапельні системи побудовані за одним і тим же принципом, обов'язково включають в себе наступні елементи: джерело води, розводка (з труб або шлангів) і крапельниці.

В якості джерела води використовують водопровідний кран або яку-небудь ємність. Рух води в системі відбувається самопливом або примусово (під дією насоса). Крапельниці можуть бути регульованими чи ні.

Вони виготовляються з різних матеріалів, мають різний вигляд і розміри. Виробниками таких систем є Росія, Англія, Німеччина, Італія, Ізраїль та інші країни.

Вартість систем крапельного поливу коливається від 250 до 3000 і більше рублів.


Подібне пристосування багато умільці можуть виготовити і самі, прочитавши принцип роботи.

Для знайомства пропоную розглянути найпростішу автономну систему крапельного зрошення Uniflex "Морквина" (Італія) для поливу кімнатних рослин. Вона складається з трьох крапельниць у вигляді морквини в зборі з гумовими шлангами.

Додатково буде потрібно тільки будь-яка ємність для води. Подача води відбувається самопливом з ємності, елементи управління відсутні, крапельниці керамічні саморегульовані. Щоб система почала працювати, крапельницю наповнюють водою: знімають пластикову кришечку, заливають всередину звичайну воду і повертають кришку на місце.

Морквину встромляють у квітковий горщик, а кінець гумового шланга поміщають в ємність з водою. Волога надходить до коренів рослин дозовано - в достатньому для них обсязі і до тих пір, поки ємності не буде осушена. Захист від перезволоження грунту гарантована законами фізики, що лежать в основі руху рідин по капілярах.

Система, що не обладнана ніякої електронікою, ухитряється регулювати подачу води, підтримуючи вологість ґрунту на одному рівні. Працює безшумно і непомітно.

Інша автономна система крапельного зрошення для кімнатних рослин GF Acquagenius (Італія) складається з 18-літрової ємності, автоматичного дозатора, шланга, пробок і нерегульованих крапельниць. Після запуску система знаходиться в роботі. З

вою функцію вона виконує безшумно і дуже повільно - краплі утворюються приблизно раз на півгодини. Подачу води регулюють дозатором. Потік через один отвір варіюється від 0,06 до 0,12 л на добу. Дозатор забезпечує однаковий витрата води по всіх крапельниць. До горщиках з більш вологолюбними рослинами підводять більше число шлангів.

Система розрахована максимум на 15 горщиків. Система не вимагає ні постійного контролю, ні особливого догляду. Ви можете спокійно відправлятися у відпустку або на дачу, довіривши полив системі. Вона не підведе.

Подібні пристрої, але "серйозніше", можна використовувати для поливу клумб, дерев, газону - аж до садів.