http://womancommunity.ru/

Домашние рослини або квіти в саду можуть дарувати нам свою чисту природну красу у відповідь на дбайливий і грамотний догляд за собою.

Головне підібрати рослини, які підходять саме вам і тоді вони постійно будуть радувати вас своїм цвітінням, зростанням або плодами.

Орхідею - фаленопсис під силу виростити навіть початківцю квітникарю.

При покупці орхідеї зверніть увагу на стан коренів. Вони повинні бути сріблястого кольору (якщо рослина не полито) або ж зеленого кольору (якщо рослина недавно полили). Потім огляньте точку росту. Вона не повинна бути гнилої або засушеної. Листочки повинні бути насиченого зеленого кольору, без жовтизни і гнилих точок.

Фаленопсис теплолюбна орхідея, тому оптимальна температура і взимку, і влітку біля + 20 + 22 градусів. Орхідеї можна утримувати, як на віконці, притіняючи в спекотні дні від палючих сонячних променів, так під штучним освітленням.

Оптимальна вологість повітря для вирощування фаленопсиса 50%. На жаль в зимовий час, в опалювальний сезон, в міських квартирах неможливо домогтися такої вологості. Можна купити зволожувач або обприскувати рослину кілька разів на день, або горщик з рослиною поставити на блюдце з керамзитом і водою, щоб дно горщика не стосувалося води.

Про час поливу фаленопсис скаже сам.


Якщо коріння придбали сріблястий колір, то сміливо поливайте. Поливати можна, як методом занурення в теплій відстояною воді, так і під гарячим душем, який нагадує їм дощик тропіків.

Удобрювати потрібно через полив спеціальними добривами для орхідей. Так само фаленопсіси люблять добрива по листу.

Розмножується фаленопсис дітками, які можуть вирости, як на квітковій стрілці, так і від коріння. Відокремлюють дитинку, коли її корінці досягти довжини близько 5 см. Садити дитинку слідую в середню фракцію кори з додаванням вугілля або ж купити готовий субстрат для орхідей.
Цвітуть фаленопсіси довго від 3 до 6 місяців.

Після цвітіння квіткову стрілку не обрізають, тому як він може повторно зацвісти або наплодити дітей. Якщо квіткова стрілка засохла, то обрізають її по першому сплячу нирку.

На жаль в наших магазинах в основному продають гібриди фаленопсисов, які до не мають запаху. Лише деякі сорти фаленопсис мають тонкий приємний аромат. Але дивлячись на їх шалено красиві квіти - метелики, можна сміливо пробачити відсутність аромату.