Чай давно став одним з улюблених напоїв мільйонів людей. Хтось із нас воліє чорний чай, хтось зелений, п'ємо ми його по-різному з додаванням цукру, молока, варення, або, не додаючи нічого. Але є такі сорти чаїв, які в житті вдається випробувати не кожному, оскільки вони дуже дорогі.

Які ж чаї вважаються найдорожчими у світі?

Да Хун Пао

Цей сорт відомий ще з часів правління династії Цін. Виростає він тільки в одній місцевості Китаю - провінції Фуцзянь, неподалік від монастиря Тяньсинь. Фахівці вважають, що вік кущів перевищує 350 років. Вартість одного кілограма досягає семисот тисяч доларів і придбати його можна тільки на аукціоні, тому його можна цілком заслужено вважати найдорожчим у світі.

Тай Ши У-лун

Ще один сорт китайського чаю, який вважається одним з найдорожчих. На російську мову назва перекладається як "Тайванський чорний дракон".


Відноситься цей сорт до зелених чаїв, але насиченість та яскравість смаку наближає його до червоних. Вартість кілограма цього чаю може досягати двохсот п'ятдесяти тисяч доларів.

Ан-Сі

Про це чаї відомо небагато, відноситься він до білих сортів, вирощується також у Китаї, а вартість кілограма може досягати ста шістдесяти тисяч доларів.

Дарджилінг

Дарджилінг - це індійський чай. Його висока вартість обумовлена особливою і складною технологією його виробництва, виростає він усього лише на одній гімалайської плантації. Вартість кілограма - близько вісімнадцяти тисяч доларів.

Цзюнь-Шань Інь-Чжень

І знову китайський чай, на цей раз жовтий. До початку двадцятого століття вивіз його за територію Китаю карався смертною карою. Процес його виробництва зберігається в секреті до цих пір. Вартість кілограма - близько восьми тисяч доларів.