http://greenflowers.my1.ru/

Для живців використовую стебло квітучої троянди. Витримую квіти у вазі близько 2-х тижнів.
Причому, на ніч опускаю троянду в воду до самого бутона (він не повинен торкатися води), а щоранку наливаю холодну воду, підрізавши стебло на 1 см.

І так до тих пір, поки сама троянда не почне скидати пелюстки. Це сигнал до початку живцювання.
Гострим ножем нарізаю живці з 2-ма нирками.

Зріз під нижньою ниркою роблю косим на відстані 6-7 мм від неї, над верхньою - залишаю 2-3 см. Нижній лист зрізаю біля самої нирки, на верхньому (він складається з 5 пластинок) 3 пластинки відрізаю, а 2 залишилися укорочую на 1/3.

Можна нарізати живці та з однією ниркою (замість двох), тоді з цього стебла їх можна нарізати в 2 рази більше. Такі живці укорінюються швидше. Зріз роблю на 3-4 см нижче і на 3-4 см вище нирки. Наявний лист потрібно вкоротити.

Кращий час для живцювання - травень-червень.

Для вкорінення живців готую грунт, що складається з річкового промитого піску і гарної землі. Вкорінювати можна і в кімнаті, і на грядці (в півтіні).

Держак з однією ниркою саджу до самої нирки, поливаю і накриваю банкою на 20-25 днів, поки не почне відростати втечу.


Поливаю держак, не знімаючи укриття, по краях. Поступово привчаю його до свіжого повітря, піднімаючи баночку з одного боку, а через 3-4 дні знімаю її зовсім.

Вдень температура повинна бути 25-30 град, вночі -18 град.
На укорінених живцях до осені виростають пагони до 30-40 см і часто утворюють бутон, який потрібно прищипувати.

У першу зиму їх важко зберегти в саду в грунті, тому пересаджую в горщики невеликих розмірів і переношу в будинок на світле вікно. Взимку поливаю помірно.

Якщо живці в березні-квітні починають сильно зростати, пагони прищипують.
На початку травня висаджую в саду з грудкою землі.

Перед посадкою стебла обрізаю так, щоб залишилися 3-4 нирки. Через 10-15 днів троянди рушають у ріст. Перші два тижні притеняю їх від сонячних променів.

Коли пагони відростуть на 12-15 см, підгодовую саджанці рідким повним мінеральним добривом (15-20 г/10 л води) або коров'яком. Перед внесенням добрив грунт добре проливаю водою.