Традиційний ландшафтний дизайн радянської епохи з обов'язковими квітами в тракторних та автомобільних шинах пам'ятає, напевно, кожен з нас.

І хоча сучасних квітникарів навряд чи можна змусити повторити цей досвід, сама ідея використовувати незвичайні контейнери заслуговує на увагу. Так, можна прикрасити свій сад, висадивши пишні клумби і мініатюрні квітники в полках письмових столів, чайниках, що вийшли з ладу фонтанах, старих ліжках і навіть черевиках.

Такий креативний погляд на звичні речі, що відкриває можливості для їх другий життя в якості клумб, дозволяє створити в саду атмосферу стім-панку, керроловской абсурдності або просто дуже камерне, романтичний настрій. Ще один важливий нюанс: розробка проекту ділянки з клумбами у всіляких контейнерах дозволяє регулярно міняти "інтер'єр" ділянки, створюючи нові цікаві композиції. А тим, хто вперше зважився прикрасити його такими яскравими і оригінальними клумбами, важливо уникнути найбільш частих помилок початківців квітникарів.

Помилка №1. "Двір лахмітника". Як би не була велика спокуса, не варто висаджувати квіткову розсаду в усі відра, лійки, ящики і тріснуті вазони. Клумби повинні ненав'язливо доповнювати і підкреслювати ландшафтний дизайн, а не складати його більшу частину, нагадуючи швидше повитий рослинами непотріб. Оптимальний варіант - розробка проекту з декількома композиціями в різних куточках саду: наприклад, візок-квітник на вході, кілька яскравих керамічних вазонів, що прикрашають "глуху" стіну будинку, і велосипед-клумба поруч з паркувального майданчиком.

Помилка №2.


Мізерні композиції.
В ідеалі, в кожній клумбі повинно бути не менше 3-5 видів рослин з контрастними відтінками квітів і листя, самих різних розмірів і послідовними термінами цвітіння. Краще всього, якщо розробка проекту такого квітника буде виконана фахівцями, але при бажанні ви можете зайнятися підбором кольорів і самостійно.

Корисна порада: через високої щільності посадки та обмеженості "земельних ресурсів", важливо регулярно поливати все контейнери і не забувати про мінеральних і органічних підгодівлі. Так квітник буде радувати око пишним листям і яскравими квітами весь теплий сезон, викликаючи заздрісні питання сусідів: це зробила компанія "Мос-озеленення" або приватний ландшафтний дизайнер?

Помилка №3. Тлін і іржа. Продумувавши креативний ландшафтний дизайн, важливо пам'ятати про те, що сонце, дощ і морози можуть заподіяти йому вельми серйозної шкоди - метал іржавіє, фарба вигорає і лущиться, дерево жолобиться. І якщо ви розраховуєте використовувати контейнери для квітів не один сезон, краще віддати перевагу склу, кераміці, UF-сталому пластику, а дерево або метал повинні бути оброблені складами проти вологості і сонця. А на зиму всі крихкі мобільні клумби краще прибирати в приміщення, щоб вони не постраждали під вагою снігу.