Коли мова заходить про залежність від партнера, відразу представляється якась сумна патологія: мазохистская закоханість або наполегливе бажання жити разом заради дітей.
Але залежність зустрічається навіть у цілком зовні благополучних парах.
Звідки береться залежність від партнера? Адже були ж ви до його появи абсолютно нормальним самодостатнім істотою, і раптом раз - і без нього нікуди.
З'являється повна поглиненість життям та емоціями партнера, на тлі яких свої емоції і інтереси здаються якимись дрібними.
Плюс - повна неможливість надовго розлучитися. А потім (залежно від того, як розвиваються ваші відносини) - ревнощі, туга, невдоволення собою.
Придбати залежність від партнера дано не кожному. У групі ризику: невпевнені в собі, піддаються впливу люди, а також ті, кого сильно контролювали батьки.
Існує кілька механізмів придбання залежно від партнера.
В єдиному пориві
Вираз "злиття люблячих сердець "ці люди розуміють буквально. Вважаючи, що закохані повинні бути єдині у всьому, вони починають досить скоро плутати свої потреби з чужими.
Проходить небагато часу - і залежний перестає розуміти, які цілі і завдання є його власними, а які - відображенням потреб партнера.
Як скажеш
Інший спосіб придбати залежність - це намагатися виправдовувати чужі очікування. Не сперечатися, не доводити справу до конфлікту. Особливо, коли справа стосується авторитетних для вас людей.
Я знаю, що ти відчуваєш
І останній механізм - проекція, яка дозволяє переносити на інших свої емоції і відчуття. Проекція дозволяє наділяти улюбленого своїми рисами і почуттями і насолоджуватися тим, що ви нібито єдине ціле.
Як не крути, а до залежності від партнера жінки все-таки схильні більше, ніж чоловіки.
І непрямим чином в цьому винні традиційні цінності (культурні штампи), які схильні до залежності дівчинки можуть піддати неправильному трактуванні.
Штамп 1: "Призначення жінки - любов і сім'я"
Обзавівшись коханим, такі жінки підсвідомо налаштовуються на те, що їх союз - назавжди. Вони починають сприймати наявні відносини як неминучість, яку всіляко треба плекати, займаючись "будівництвом відносин".
Жінка потрапляє в залежність вже тому, що для неї при будь-якому розкладі думка припинити наявні відносини буде неприйнятною.
Не кажучи вже про те , щоб створювати нові, якщо раптом старі себе вичерпали. Вона буде тягнути і тягнути гуму наявних відносин, знаючи, що виконує своє жіноче призначення.
Штамп 2: "Він повинен бути особливим"
Дівчата, які в дитинстві відводили багато часу іграм у принцес , в юності стільки ж часу приділяють очікуванню принців, абсолютно не бажаючи співвідносити свої мрії з реальністю.І зовсім невідомо, кому менше пощастило - тим, кому принца не дісталося, або тим, хто переконав себе в тому, що їх обранець - принц з казки.
Тому що нерідко щасливі володарки як-би-принців присвячують своє життя дуже неоднозначним персонажам: псевдогеніальним поетам, які не бажають вдарити палець об палець, винахідникам вічного двигуна і чергового велосипеда.
Штамп 3: "Чоловік - усьому голова"
Шлюб, в якому одному з партнерів видані чільні функції, рівним не може бути за визначенням.
Причому неважливо, в чому проявляється ця нерівність: у віці, в досвіді, в освіті, у фінансових питаннях. Головне, що залежний партнер відчуває себе "найгіршим", "недостатньо хорошим" і це нерівність нічим не скомпенсировано.
Штамп 4: "Разом завжди - і в горі, і в радості"
На нього трапляються на тільки жінки, а й чоловіки. Ніхто не сперечається з тим, що будь-який союз - це простір, де багато що робиться навпіл.
Але деякі примудряються сприймати цей постулат настільки буквально, що жертвують особистим заради суспільного. Їм здається, що це правильний рецепт того, як треба бути разом.
На ділі не існує такого союзу, в якому всі інтереси і всі устремління були єдині: обидва ходили б спочатку на футбол, а на ранок вишивали б хрестиком, дихаючи пивним перегаром . І це нормально - інакше навіщо двом клонам створювати сім'ю?
Штамп 5: "Я не можу жити без тебе"
Вам ніколи не приходило в голову, що ця зворушливо-істерична фраза, так що розійшлася по книгах і фільмах, насправді глибоко нездорова?
Чомусь вважається, що "не можу жити" - це і є індикатор тієї самої справжньої любові, яку всі так прагнуть знайти.
Але що таке " не можу "? Та ж сама залежність від партнера, при якій особисте "я" підмінити "ми" і, по суті, чужими інтересами.
Безперечно, будь-яку залежність треба намагатися перетворити на незалежність. Для початку варто усвідомити що незалежність - це нестрашно.
Це не означає самотність у холодних льодах, а скоріше переведення відносин в іншу площину. Після чого - окреслити межі свого приватного життя.
У чому полягають ваші і тільки ваші інтереси, якими ви не будете жертвувати в ім'я ідеї світлого сімейного майбутнього?
І, нарешті, сформулюйте причини, за якими ви є не «сировинним придатком ", а самостійною людиною зі своїми досягненнями, якого є за що поважати.