Перший раз цю красу я побачила у фільмі "Випадковий чоловік", там був сюжет з індійською весіллям, на якій Умі Турман розмалювали руки. Дуже добре пам'ятаю епізод, коли головна героїня (Ума Турман) сидить у ванні і милується художніми шедеврами на своїх руках. У той момент я їй заздрила білою заздрістю, мені хотілося, щоб на моїх руках теж були ці розписи. Тоді я не знала, що це, навіщо і чому малюється. У той же рік волею долі мене занесло в Індію. І там, я знову зіткнулася з уже забутими малюнками. Ми з подругою випадково потрапили на індійську весілля, де нам запропонували намалювати на наших руках, пославшись на традиційну церемонію. Малюнки вийшли точь-в-точь такі, як у фільмі. Захопленню моєму не було меж! Трохи відійшовши від ейфорії, мені захотілося докладніше дізнатися про цю чудову традицію.

Виявляється, правильно ця розпис називається "Мехенді" і малюнок робиться натуральною хною. Традиції Мехенді сягають своїм корінням в глибоку старовину. Індуси впевнені, що зародилася ця традиція в їх країні, але Вікіпедія вважає по-іншому, кажучи про те, що ще близько п'яти тисяч років тому в Стародавньому Єгипті жінки прикрашали своє тіло і нігті малюнками, а в Індію Мехенді прийшло тільки в 12 столітті. Індійські жінки свято вірять у те, що ці малюнки приносять щастя і захищають від усього поганого. Тому наречену напередодні або в день весілля розписують хною, а її залишки заривають у землю, щоб захистити шлюб від негараздів і невірність чоловіка. Найбільш популярними малюнками вважаються знаки родючості і рослинний орнамент. У багатьох країнах цю техніку ще називають "Менді".

Ця краса трималася на моїх руках два тижні, а до моменту мого повернення в Росію, на жаль, остаточно випарувалася.


У Росії на той момент я не змогла знайти людину, яка б змогла мені намалювати Мехенді і на якийсь час забула про це. А недавно переглядала індійські фотографії та знову згадала про те прекрасне почуття, яке я відчула завдяки цим малюнкам. Проштудіювавши інтернет, відібрала кілька салонів, де є майстри, які володіють технікою Менді. Виявляється зараз в Росії дуже популярно прикрашати своє тіло малюнками з натуральної хни і деякі навіть спеціально навчаються цією методикою в інших країнах. У центрі Аюрведичній медицини "Атрея Аюрведа", який став номінантом Європейської Премії "Aurora beauty & health" працюють справжні гуру своєї справи і майстер з розпису хною не виняток.

Пані Падма Кумарі, протягом останніх 11 років працювала в кращих аюрведических і СПА центрах Індії, ОАЕ, Колумбії та Росії. Падма є фахівцем в різних косметичних процедурах для особи, а також треддінге, шугарінг, СПА-масажі і татуюванні хною (Мехенді). Зараз вона очолює косметологічне відділення "Атрея Аюрведа". Прийшовши до неї малювати Мехенді, крім малюнка ви отримаєте як професійну косметологічну консультацію, так і рекомендації по догляду за волоссям і тілом. Де ще ви знайдете висококваліфікованого фахівця, що володіє знаннями та досвідом відразу в декількох професійних напрямках.

Чесно кажучи, мені приємний той факт, що малює Мехенді індійська жінка, і подвійно приємно, що в нашому місті тепер теж є частинка однієї з так полюбилися мені стран.

http://atreya-ayurveda.ru

http://d2b6043e84b2aebc95a2faf382bde230/european.awards