Ми знаємо про звичайні хитрощах продавців, настирливо охочих продати нам непотрібні товари. Далі в хід можуть піти прийоми, що використовують наші почуття.

При цьому продавці часто застосовують так званий "метод Сократа". Мета - не дати можливості людині з самого початку сказати "ні". Другорядні питання прокладають шлях до того, щоб досягти мети.

Людина не любить змінювати своєї думки, і якщо він погодився з вами в дев'яти випадках, то, швидше за все, погодиться і в десятому. Саме так чинив давньогрецький філософ.

Ось як працює цей метод.

- Ви хочете що-небудь купити? (Природно. Навіщо ж люди ходять по магазинах?!)

- Можу я Вам чимось допомогти? (Незручно відмовити такому люб'язному людині).

- Ви хочете, щоб одяг підкреслював вашу індивідуальність (елегантність, солідність)? Ви хочете подивитися нову колекцію, ви ж віддаєте перевагу стиль (якість, зручність) і так далі. Мета досягнута.

- Ми вам поки упакуємо. Каса біля входу.

Кількість способів управління нашою поведінкою обмежується лише винахідливістю інших людей. Але коли вам нав'язують чужі вам правила і думки, то відбирають невід'ємне право - самому вирішувати, що і як робити.

Чи не ловіться на ці трюки і "компетентність" продавця. Продавці та консультанти - фахівці з продажу, вірніше по спустошенню вашого гаманця. Але, на жаль, не всі вони хороші фахівці у своїй справі і не завжди можуть гідно "піднести" якість, надійність та інші корисні властивості товару.

Люди мають право висловити вам свою думку, але й ви маєте право проігнорувати їх зауваження.


У кращому випадку - піти на компроміс, пощадив їхні почуття, з повагою поставитися до їх побажань .. і проігнорувати їх.

Найкращий вихід: ввічливо відмовтеся від запропонованої допомоги, незважаючи на ображене часом особа продавця, скажіть, що просто дивіться товар, а якщо у вас виникнуть питання, то ви самі його покличете.

Не вступайте в дискусію з продавцем: "Так, я хочу що-небудь купити, але зовсім не обов'язково у вашому магазині" . Нерішучі люди можуть легко загрузнути в достатку слів і легко здаються, коли їм все логічно пояснюють і наводять "доводи".

Чи не пояснюйте, чому вам не подобається товар. Якщо ви дозволите продавцеві вважати, що для цього повинні бути якісь причини, ви дасте йому можливість пояснити, чому товар повинен вам подобатися. Краще просто констатувати факт: не подобається - і все.

Ви можете передумати і відмовитися від покупки. Зміна позиції - нормальна здорова реакція людини: "Так, моя помилка створила вам труднощі. Визнаю. Але, як і всі люди, я маю на неї право ".

Важко сказати" ні "у відповідь на люб'язне обслуговування. Але ви не можете жити постійно в страху того, що зачіпаєте почуття інших людей. Ви не повинні хвилюватися через те, що комусь не сподобається ваш відмову.

І пам'ятайте, у завдання будь-якого гарного продавця входить не тільки продати товар, а й створити у покупця хорошу думку про заклад. Змусити вас повернутися. І ми повертаємося. Ну, як проігнорувати білозубу усмішку і "щирі" слова: "Чекаємо вас знову!".