Чи може військова форма бути жіночною? Ще як, якщо мова йде про тренчі! Елегантний дощовик, незамінний вогка осінь днями, зараз асоціюється у нас з класикою моди і тому кожна поважаюча себе персона, що стежить за останніми тенденціями стилю, вважає своїм обов'язком неодмінно включити його до складу власного гардеробу. Однак спочатку своїм "народженням" тренч був зобов'язаний британської армії, будучи невід'ємною частиною військового обмундирування її солдат.
Історія однієї "траншеї"
Мабуть, роком офіційного народження тренча можна вважати 1901 - саме в цей час британське військове міністерство затвердило його як частину армійської форми. Спочатку тренч призначався виключно для піхоти, але пізніше з'явилися моделі і для інших родів військ. Правда, до цього тренч вже майже півстоліття негласно використовувався англійськими солдатами, які ховалися їм від дощу і вітру, сидячи в траншеях. Власне, звідси і пішла ця назва "тренч" - в перекладі з англійської означає "траншея".
Назвати прізвище людини, що придумав цю унікальну річ, не представляється можливим, тому що до її появи причетні багато знаменитих імена. Взяти, приміром, Чарльза Макінтоша, відомого творця водонепроникним тканини. Саме його унікальне відкриття лягло в основу створення тренча. Трохи пізніше тренчі стали шити з габардину - вовняний або бавовняної тканини з водонепроникним просоченням. Для ще більшої зручності та комфорту тканина була зіткана в невеликий похилий рубчик, щоб краплі води, не затримуючись, стікалися вниз. Основними виробниками тренчей були британські компанії Aquascutum і Burberry. Але саме остання зробила те, що дозволило тренч з військового обмундирування перетворитися на частину сучасної моди, - адаптувала цей дощовик під "громадянського" споживача. Правда, цьому передували експедиція Амундсена до Південного Полюса і перший безпосадочний переліт Джона Алкок через Атлантику - в обох на плечах був той самий незамінний тренч, якій ці авантюрні підприємства послужили кращою рекламою в очах захопленої публіки.Модний еволюція
Отже, тренч повільно, але вірно увійшов у чоловічий гардероб. Його "видові" ознаки стали тим, що не дозволяло його ні за яких обставин переплутати зі звичайним плащем: двобортний габардиновий дощовик з погонами, кокеткою і відкладним коміром, манжетами, затягувати навколо зап'ясть ремінцями, поясом на талії з пряжкою у формі букви D і розрізом ззаду, застебнутим на гудзик. Класичним став вважатися бежевий варіант з підкладкою тартановим забарвлення. Строгі елегантні лінії силуету і легкий наліт "військової" романтики, відбитий в накладних кишенях і погонах, призвів до того, що роздобути тренч в свій гардероб кинулася і прекрасна половина людства. Одними з перших жінок, що з'явилися на публіці в тоді ще чоловічої моделі тренча, стали Грета Гарбо і Марлен Дітріх. Прорив відбувся, і модна індустрія поспішила створити і жіночий варіант тренч-Коута - з рукавами реглан, маленьким комірцем, витонченими гудзиками, прорізними кишенями і довжиною до коліна.
Сьогодні тренч зустрічається не тільки у своєму класичному варіанті. Буйство кольорів (від шоколадного до червоного), багатий вибір матеріалів (минаючи традиційний габардин, варто згадати також екстравагантний вініл) - все це дає простір для маніпуляцій і ідеальної сумісності тренча з іншими речами. Цієї осені на самому піку моди "дзеркальний" варіант класичної моделі: зверху - малюнок у шотландську клітинку, в той час як підкладка залишається однотонною і непомітною за кольором. Під неї відмінно підійдуть чобітки довжиною до коліна і стильний бере кольору хакі (прозорий натяк на "військове" минуле вашого плащика). Легка недбалість додасть вашому образу романтичний ореол, так що поясок на талії краще не застібати манірно на пряжку, а зав'язати в елегантний вузол, як на звичайному плащі.
Www.barbora.ru