Forbes опублікував рейтинг найпопулярніших шопінг-міст. У п'ятірку кращих увійшли Лондон, Нью-Йорк, Токіо і Дубаї.

У квітні 2009 року компанії Topshop вдалося перебратися через океан до Нью-Йорка. Компанія Anthropologie, штаб-квартира якої знаходиться у Філадельфії, штат Пенсільванія, зняла в оренду площу на Ріджент Стріт у Лондоні, де відкриє свій перший магазин в Європі до кінця цього року. А перший магазин компанії Gap повинен відкритися в Таїланді наступної весни.

Згідно з даними міністерства торгівлі США в червні 2009 року продажі в сфері роздрібної торгівлі знизилися в порівнянні з минулим роком на 9%, до $ 342 100 000 000. В червні світові продажі роздрібних магазинів компаній Saks Fifth Avenue, Gap і H & M в порівнянні з минулим роком опустилися на 4%, 10% і 5%, відповідно. Багато торгові марки скористалися цим для виходу на світові ринки, що є логічним ходом для брендів, які вже переповнили ринок своєї власної країни. Тепер вони мають можливість урвати свою частку на світовому ринку і збільшити продажі. В результаті - більш широкий вибір для покупця, від Гонконгу до Гамбурга. І велика чистий прибуток для роздрібних магазинів.

У Великобританії головна вулиця міста і району є меккою для шопінгу. У Лондоні таких вулиць - важко порахувати, тому не дивно, що тут представлені магазини половини кращих торгових компаній світу. Вони були обрані за показниками частки ринку, як у своїй рідній країні, так і закордоном. Сюди входять як молоді і модні бренди як Topshop, так і висококласні універмаги, такі як Liberty of London і Harvey Nichols.

Крім того, згідно Пітеру Голду, який представляє знаходиться в Лос-Анджелесі міжнародну корпорацію з нерухомості CB Richard Ellis Group, правила оренди нерухомості в Лондоні іноземними компаніями менш суворі, ніж, скажімо, в Мумбаї, де іноземним компаніям заборонено відкривати магазини одного бренду. Тому такі торгові компанії як Gap, Abercrombie & Fitch, Uniqlo і Urban Outfitters часто використовували Лондон для початку своєї закордонної експансії.

Це також означає, що покупці в Лондоні мають найбільший вибір, коли справа доходить до шопінгу. І справді, 59.26% найбільших і найкращих магазинів світу знаходяться в цьому місті.

Голд і його колеги відстежили експансію передових торгових компаній по всьому світу на рівні великих міст. Міста з найбільшим відсотком передових торгових компаній, які визначалися згідно їх частці ринку на батьківщині та закордоном, очолили список.


Аналізу, крім інших, піддалися ресторани, постачальники предметів розкоші і магазини зі зниженими цінами (не враховувалися фірми, які торгують автомобілями та підприємці).

Паризькі покупці - з 49,79% світових кращих магазинів - також вибагливі, хоча улюблені бутіки зазвичай виставляють одяг французьких дизайнерів або тих, хто показує свої колекції на Тижні Моди, говорить Кампбелл. Саме останнє гаряче місце для шопінгу - це Palais Royal, де знаходяться бутіки Stella McCartney, Rick Owens і Corto Moteldo.

Діана Пернеті, журналіст і автор книги-путівника Where to Wear, Paris, пропонує Bastien de Almeida, а також Maria Luisa, Colette і L "Eclaireur для тих, хто любить мультибрендові бутіки.

Бутік дизайнера Ізабель Марант в районі Marais також слід відвідати модникам, які хочуть додати в свій гардероб трохи французького стилю.

Інші популярні напрямки для шопінгу це Нью-Йорк, Токіо і Дубаї. В той час, як Нью-Йорк (46,91% кращих світових центрів роздрібної торгівлі) і Токіо (38,68%) пропонують туристам більший вибір магазинів , ніж їх конкуренти, №4 списку - Дубаї зі своїми 45,68% говорить про те, що попит на Близькому Сході тільки зростає.

Наприклад, до 2010 американський універмаг Bloomingdales, який є частиною компанії Macy, відкриє в місті своєї магазин. Разом з споживчим попитом на більшу кількість брендів, численні торгові центри, які будуються в Дубаї, дають можливість роздрібним торговцям - або їх партнерам- франчайзі - обзавестися відмінною нерухомістю по стерпним ціною. "Доступ до нерухомості - це ключ", -зазначив Голд.

Інші ринки, що розвиваються також стають сильнішими, в тому числі в Москві, де, як каже Кемпбелл, марнотратне споживання все ще суспільно допустимо, якщо у вас дійсно налічується величезна кількість грошей. Також йдуть справи в Пекіні та Гонконгу, де щодня з'являється 50 нових мільйонерів, згідно Дену Сонтаг, представникові компанії Merrill Lynch.

Проте все ще не вистачає брендів у великих містах Індії та Бразилії. Так відбувається тому, що в цих країнах більш суворі правила щодо іноземних роздрібних магазинів, навіть якщо справа йде про договір франчайзингу. Як в Індії, так і в Бразилії є свої власні торгові компанії, які не хочуть створювати собі конкуренцію, пояснив Голд. Однак, на думку експерта, стан справ зміниться.